Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О дорожном движении" относительно основных принципов государственной политики по обеспечению безопасности дорожного движения

Заключение к проекту закона Украины от 28.12.2014 № 1671
Дата рассмотрения: 26.03.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про дорожній рух" (щодо основних засад державної політики із забезпечення безпеки дорожнього руху)"

У проекті пропонується шляхом внесення змін до Закону України "Про дорожній рух" (далі - Закон) розширити його понятійну базу, визначити завдання, основні принципи та цілі здійснення державної політики у сфері дорожнього руху та забезпечення його безпеки, уточнити основні засади участі громадських об'єднань та громадян у забезпеченні безпеки дорожнього руху.

Крім того, законопроектом пропонується віднести до повноважень Кабінету Міністрів України затвердження методики оцінювання витрат від дорожньо-транспортних пригод для виявлення економічних збитків держави від дорожньо-транспортних пригод, методики оцінювання вартості середньостатистичного життя потерпілих у дорожньо-транспортних пригодах, а також методики розслідування причин дорожньо-транспортних пригод.

Розглянувши поданий законопроект, Головне науково-експертне управління відзначає його ретельну підготовку, глибокий аналіз міжнародно-правових актів, європейського і чинного українського законодавства у доданих до проекту документах. Підтримуючи в цілому висловлену у Пояснювальній записці мету законопроекту, разом з тим, вважаємо за доцільне висловити наступні зауваження і пропозиції до його положень.

1. Запропонований у законопроекті термінологічний апарат, на наш погляд, потребує удосконалення з огляду на таке.

1) Низка визначених у статті 1-1 Закону (у редакції проекту) термінів не мають юридичного значення і у подальшому не вживаються, що ставить під сумнів доцільність їх включення до проекту. Зокрема, це стосується таких термінів, як "фактори ризику" та "дорожньо-транспортна система" (крім того, на нашу думку, нечітко визначено її співвідношення і розмежування з терміном "національна система безпеки дорожнього руху").

2) Термін "дорожньо-транспортний травматизм" не завжди використовується у подальших нормах Закону (у редакції проекту) саме у тому значенні, яке наведено у проекті. Так, у визначенні цілей здійснення державної політики у сфері дорожнього руху та забезпечення його безпеки йдеться про смертність і травматизм (див. запропоновану проектом нову редакцію статті 3 Закону), хоча термін "дорожньо-транспортний травматизм" охоплює смерть учасника дорожнього руху внаслідок дорожньо-транспортної пригоди (див. статтю 1-1 Закону у редакції проекту).

3) Визначення терміну "уразливі учасники дорожнього руху" потребує узгодження із абзацом четвертим частини другої чинної статті 16 Закону, де вже дано визначення цього терміну.

4) Доцільність використання у визначенні "безпеки дорожнього руху" слів-синонімів до понять "процес" (система) та "ступінь" (рівень) є сумнівною, оскільки, на наш погляд, таким чином ускладнюється правова визначеність і однозначність розуміння наведеного терміну.

Опрос