Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно охраны фауны, флоры и усиления борьбы с браконьерством)

Заключение к проекту закона Украины от 28.12.2014 № 1665
Дата рассмотрения: 01.07.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи на своєму засіданні 1 липня 2015 року розглянув проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо охорони фауни, флори та посилення боротьби з браконьєрством) (реєстр. N 1665), поданий народними депутатами України Дирівим А. Б. та іншими і відзначає наступне.

Даний законопроект, як зазначено у пояснювальній записці, спрямований

на подальше вдосконалення законодавчого регулювання відносин у сфері охорони тваринного і рослинного світу. Зокрема, пропонується в період масового розмноження тварин з 1 квітня по 1 липня встановити заборону на проведення робіт, що є джерелами підвищеного шуму; заборонити полювання із застосуванням свинцевого шроту на водно-болотних угіддях міжнародного значення; уточнити визначення об'єктів рослинного світу, вимоги щодо охорони природних комплексів та об'єктів природних заповідників та санкції за порушення вимог екологічного законодавства тощо. Відповідні зміни пропонується внести до Кодексу України про адміністративні правопорушення, законів України "Про тваринний світ", "Про мисливське господарство та полювання", "Про захист тварин від жорстокого поводження", "Про рослинний світ", "Про природно-заповідний фонд України", "Про пестициди та агрохімікати".

Насамперед слід звернути увагу на те, що 9 квітня 2015 року Верховною Радою України прийнятий Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони тваринного світу". В ньому, зокрема, частина 5 статті 39 Закону України "Про тваринний світ" має нову редакцію. У зв'язку з цим, відповідно до частини 6 статті 91 Закону України "Про Регламент Верховної Ради України" порівняльна таблиця до законопроекту повинна містити редакцію Закону від 9 квітня 2015 року, а тому мають бути внесені зміни.

Комітет висловлює застереження щодо запропонованої редакції статті 16 Закону України "Про природно-заповідний фонд України". Оскільки заборона всіх форм відпочинку населення, а також збирання ягід, плодів, горіхів, грибів, живиці, деревинних соків, кормових віників, листя, хвої, вітролому, лісової устілки, та інше, може призвести до неоднозначного сприйняття суспільством. Пропонується під час доопрацювання законопроекту у другому читанні більш виважено підійти до кожного виду заборони.

Опрос