Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в раздел XV "Заключительные положения" Закона Украины "Об общеобязательном государственном пенсионном страховании" (относительно поэтапного увеличения страхового стажа)

Заключение к проекту закона Украины от 28.12.2014 № 1663
Дата рассмотрения: 28.04.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України про внесення зміни до розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (N 1663 від 28.12.2014 р.)

У законопроекті пропонується запровадити поетапне підвищення величини страхового стажу, необхідного для визначення мінімального розміру пенсії за віком, передбаченого статтею 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Головне науково-експертне управління не заперечує щодо доцільності запровадження поетапного підвищення величини вказаного страхового стажу. Разом з тим вважаємо за необхідне звернути увагу на наступне.

Запровадження пропозиції про призначення пенсії в мінімальному розмірі за наявності величин страхового стажу у відповідних розмірах 22, 24 та 26 років для жінок, які народилися у період до 31 березня 1958 року, а також 33 років для чоловіків, які народилися до 1 січня 1955 року, потребуватиме здійснення перерахунків пенсій цим особам з відповідними доплатами за минулий період, оскільки пенсії цим жінкам вже призначено згідно із чинною сьогодні нормою - 30 років страхового стажу для жінок і 35 - для чоловіків. Проте інформація, розрахунки та джерела фінансування цих виплат у супровідних матеріалах до законопроекту відсутні.

Пропозиція про надання права на призначення пенсії в мінімальному розмірі за наявності страхового стажу 28 років для жінок, які народилися у період після 1 квітня 1959 року, не узгоджується із запропонованою у проекті датою "у період до 1 січня 2017 року" застосування поетапного підвищення розміру страхового стажу, зважаючи на те, що жінки, які народилися після 1 квітня 1959 року, набудуть право на призначення пенсії тільки з 1 квітня 2017 року.

Вважаємо, що положення, які стосуються термінів народження осіб, які матимуть право на призначення пенсії в мінімальному розмірі за наявності 35 років страхового стажу для чоловіків та 30 років - для жінок вимагають уточнення. Зокрема, в цій нормі слід встановити також права чоловіків, які народилися з 1 січня 1956 року, та жінок, які народилися з 1 січня 1960 року, у зв'язку із тим, що в запропонованій редакції не визначена величина необхідного стажу для встановлення пенсії в мінімальному розмірі для чоловіків, які народилися після 1 січня 1957 року, та для жінок, які народилися після 1 січня 1961 року.

Опрос