Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно урегулирования государственных закупок (относительно повышения уровня конкуренции)

Заключение к проекту закона Украины от 26.12.2014 № 1648
Дата рассмотрения: 22.04.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання державних закупівель (щодо підвищення рівня конкуренції)"

У законопроекті шляхом внесення змін до Закону України "Про здійснення державних закупівель" (далі - Закон) пропонується внести зміни у процедуру державних закупівель, які передбачають значне зменшення кількості документів, що подаються учасниками процедури закупівлі, спрощення процесу їх підготовки та встановлення відповідальності учасників за подання недостовірної інформації. Крім того, змінами до Кримінального кодексу України пропонується встановити відповідальність за підроблення документів, які подаються для участі в процедурах державних закупівель.

Головне управління щодо пропозицій проекту вважає доцільним зауважити наступне.

1. Змінами до статті 16 Закону пропонується визначити, що замовник вимагає від учасників (крім учасників переговорної процедури) або учасників попередньої кваліфікації подання ними письмового підтвердження в довільній формі за підписом уповноваженої особи щодо їх відповідності кваліфікаційним критеріям (ч. 1). Крім того, до кваліфікаційних критеріїв пропонується віднести "наявність фінансової спроможності (баланс, звіт про фінансові результати, звіт про рух грошових коштів, письмове підтвердження учасників у довільній формі за підписом уповноваженої особи про відсутність (наявність) заборгованості за кредитами у фінансових установах) (ч. 2). На наш погляд, викладення зазначених документів у довільній формі може призвести до певного суб'єктивізму при оцінці такого письмового підтвердження, що може викликати певні неузгодженості при їх практичному застосуванні. Аналогічне застереження стосується пропозицій до інших положень Закону (п. 2 ч. 2 ст. 22 та п. 2 ч. 3 ст. 38).

2. Згідно з положеннями нової частини 4 статті 16 Закону "замовник не має права вимагати документи, отримання яких потребує додаткового звернення до органів державної влади, підприємств, установ, організацій, та які не визначені законодавством як обов'язкові для учасників або учасників попередньої кваліфікації (крім учасників переговорної процедури) - юридичних, фізичних осіб, у тому числі фізичних осіб - підприємців при здійсненні ними господарської діяльності у відповідній сфері". На наш погляд, таке формулювання не несе належного нормативно-правового навантаження, оскільки при практичному застосуванні може трактуватись неоднозначно. Враховуючи положення ч. 2 ст. 2 Закону України "Про здійснення державних закупівель", згідно з яким умови, порядок та процедури закупівель товарів, робіт і послуг можуть установлюватися або змінюватися виключно цим Законом, крім випадків, передбачених цим Законом, логічним було б, щоб вимоги до документів, які мають подавати учасники процедур закупівель, та їх перелік були визначені законом, а, відтак, доцільно заборонити вимагати подання будь-яких інших документів. Аналогічні застереження стосуються і нової редакції ч. 3 ст. 2 Закону.

Опрос