Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О защите общественной морали" (относительно государственного надзора)

Заключение к проекту закона Украины от 26.12.2014 № 1647
Дата рассмотрения: 14.01.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

За дорученням Голови Верховної Ради України В. Б. Гройсмана Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики на своєму засіданні 14 січня 2014 року (протокол N 6) розглянув законопроект "Про внесення змін до Закону України "Про захист суспільної моралі" (реєстр. N 1647 від 26.12.2014 р.), внесений народним депутатом України Черваковою О. В.

Як вбачається зі змісту поданого суб'єктом права законодавчої ініціативи законопроекту, його метою є удосконалення державного нагляду за додержанням вимог законодавства України з питань захисту суспільної моралі, шляхом виключення із Закону України "Про захист суспільної моралі" положень щодо визначення статусу та засад діяльності Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі.

У ході засідання члени Комітету заслухали голову Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі В. В. Костицького, присутніх членів цієї комісії та представників фахових громадських організацій.

Підводячи підсумки обговорення, члени Комітету дійшли висновку, що у питаннях пов'язаних з діяльністю Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі не потрібно ототожнювати мораль з діяльністю державного органу, а моральні авторитети країни мають більший особистий вплив на населення ніж посадові особи органів державної влади. У результаті Комітет погодився з думкою ініціатора законопроекту стосовно необхідності внесення змін до Закону України "Про захист суспільної моралі" та вважає, що Парламент повинен визначитися щодо доцільності функціонування такого органу як Національна експертна комісія України з питань захисту суспільної моралі.

На думку Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України запропонована редакція законопроекту може призвести до надмірного лібералізації сфери обігу і розповсюдження в українському суспільстві продукції сексуального чи еротичного характеру, а також продукції, що містить пропаганду культу насильства, жорстокості, порнографії тощо.

Враховуючи викладене, за результатами розгляду Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України включити до порядку денного пленарного засідання проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про захист суспільної моралі" (реєстр. N 1647 від 26.12.2014 р.), внесений народним депутатом України Черваковою О. В., та прийняти цю законодавчу новелу у першому читанні за основу з дорученням Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики підготувати її до другого читання.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос