Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О защите общественной морали" (относительно государственного надзора)

Заключение к проекту закона Украины от 26.12.2014 № 1647
Дата рассмотрения: 13.01.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про захист суспільної моралі" (реєстр. N 1647 від 26.12.2014 р.)

У законопроекті пропонується внести зміни до Закону України "Про захист суспільної моралі" (далі - Закон), якими, зокрема, передбачається виключити із цього Закону положення, що визначають статус, права та обов'язки Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі, скасувати ліцензування кіно-, аудіо та відеопродукції, яка має обмеження глядацької аудиторії, ліцензування спеціалізованих засобів масової інформації сексуального чи еротичного характеру та інше.

В Пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що його розроблено з метою удосконалення державного нагляду за додержанням вимог законодавства України з питань захисту суспільної моралі.

Головне управління з приводу внесеного законопроекту вважає за доцільне зазначити таке.

Звертаємо увагу на те, що у своїх висновках на законодавчі пропозиції аналогічного змісту Головне управління висловлювалося на їх підтримку.

Прийняття рішення щодо внесеного законопроекту має, на нашу думку, здійснюватися з урахуванням наступних застережень.

Законодавча пропозиція, на думку управління, потребує належного обґрунтування з точки зору запобігання ризикам надмірної лібералізації сфери обігу і розповсюдження в українському суспільстві продукції сексуального чи еротичного характеру, а також продукції, що містить пропаганду культу насильства, жорстокості, порнографії тощо.

Пропозиції щодо скасування норм Закону, якими визначається обов'язковість ліцензування кіно-, аудіо-, відеопродукції, що має обмеження глядацької аудиторії (зміни до ст. 9 Закону), проведення експертизи продукції та видовищних заходів сексуального чи еротичного характеру (зміни до ст. 10 Закону), мають супроводжуватися, на нашу думку, внесенням відповідних змін до абзаців 4, 6 ч. 2 ст. 5 Закону, за якими основними напрямами державного регулювання обігу інформаційної продукції, що впливає на суспільну мораль, є впровадження експертної оцінки відео-, аудіо-, друкованої інформації та інформації на електронних носіях, заборона демонстрації неліцензійної аудіо-, відеопродукції на всіх національних телерадіокомпаніях.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос