Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О праве граждан инициировать рассмотрение нормативно-правовых актов органами власти и местного самоуправления

Заключение к проекту закона Украины от 26.12.2014 № 1641
Дата рассмотрения: 08.04.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин на своєму засіданні 8 квітня 2015 року розглянув проект Закону України "Про право громадян ініціювати розгляд нормативно-правових актів органами влади та місцевого самоврядування" (реєстр. N 1641 від 05.02.2015 р.), внесений народними депутатами України Чижмарем Ю. В., Мельничуком С. П., Богомолець О. В.

Метою законопроекту є встановлення процедур і правил за якими громадяни отримають право ініціювати розгляд нормативних документів органами державної влади та місцевого самоврядування шляхом створення та підписання петиції з використанням інформаційно - телекомунікаційних систем.

У Пояснювальній записці до законопроекту автори зазначають, що реалізація його положень в частині створення відповідних електронних ресурсів для створення і підписання петиції громадянами України на офіційних сторінках Президента України та органів місцевого самоврядування не потребує збільшення видатків Державного бюджету.

Разом з тим, у експертному висновку Міністерства фінансів України від 22.01.2015 р. щодо даного законопроекту зазначено, що реалізація положень законопроекту потребуватиме додаткових коштів з державного та місцевих бюджетів. З огляду на це, законопроект потребує доопрацювання та надання фінансово-економічних обґрунтувань.

Опрос