Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно порядка предоставления специальных разрешений на пользование недрами)

Заключение к проекту закона Украины от 25.12.2014 № 1633
Дата рассмотрения: 17.06.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи розглянув доопрацьований законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами) (реєстр. N 1633), поданий народними депутатами України Дзюбликом П. В., Кривенком В. В.

Законопроектом пропонується запровадити механізм врахування інтересів територіальних громад шляхом запровадження погодження надання надр у користування сільськими, селищними, міськими та районними радами.

Ідея законопроекту щодо посилення залучення представницьких органів місцевого самоврядування для вирішення питань, пов'язаних з наданням надр у користування, заслуговує на всіляку підтримку. Відповідно до статті 140 Конституції України місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою в порядку, встановленому законом, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи. Ці органи, що відповідають за економічний та соціальний розвиток відповідних територій, їх екологічний стан, є повноважними представниками і виразниками інтересів територіальних громад, тобто людей, які проживають на відповідних територіях. Проте необхідність отримання додаткових погоджень не має стримувати процес підготовки та організації проведення аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами, які згідно чинного законодавства є основною формою надання надр у користування, збільшення показників затверджених запасів корисних копалин, обсягів їх видобутку, не повинна ускладнювати існуючі процедури надання спеціальних дозволів на користування надрами загальнодержавного значення. Крім того, Коаліційною угодою передбачено спрощення умов надання земельних ділянок для проведення пошукових та геологорозвідувальних робіт, облаштування та розробки родовищ, прокладання трубопровідних та електричних мереж. Законопроект та супровідні документи не містять положень для забезпечення запровадження зазначених вимог, зокрема, обмеження строку розгляду документів для погодження або відмови надання надр у користування відповідними радами.

Також Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України звертає увагу на необхідність узгодження між собою при доопрацюванні законопроекту до другого читання змін до статті 16 Кодексу України про надра та статті 33 Закону України "Про місцеве самоврядування", у яких йдеться про погодження з відповідними радами надання спеціального дозволу на користування ділянками надр, з змінами до статті 10 цього Кодексу та статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування", у яких йдеться про погодження з радами надання у користування надр.

Опрос