Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно порядка предоставления специальных разрешений на пользование недрами)

Заключение к проекту закона Украины от 25.12.2014 № 1633
Дата рассмотрения: 05.02.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами)" (реєстр. N 1633 від 25.12.2014 р.)

Як зазначено у Пояснювальній записці, поданий законопроект розроблено з метою створення механізму врахування інтересів територіальних громад при погодженні надання надр у користування для геологічного вивчення й розробки родовищ корисних копалин загальнодержавного значення, а також для цілей, не пов'язаних із видобуванням корисних копалин. Для цього у проекті пропонується внести відповідні зміни до Кодексу України про надра, Земельного кодексу України та Закону України "Про місцеві державні адміністрації".

Розглянувши проект, Головне управління вважає за доцільне висловити щодо його змісту наступні зауваження.

1. На нашу думку, потреби у внесенні змін до пункту 3 статті 91 Кодексу України про надра (згідно з в якими погодження обласних, Київської та Севастопольської міських раду про надання надр у користування з метою геологічного вивчення і розробки родовищ корисних копалин загальнодержавного значення, а також для цілей, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин має бути попередньо узгоджено з відповідною районною, сільською, селищною, міською радою) немає. Це пояснюється тим, що згідно з підпунктом 4 пункту "б" частини 1 статті 33 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" до компетенції виконавчих органів сільських, селищних, міських рад (які репрезентують інтереси відповідних територіальних громад), віднесено погодження клопотань про надання дозволу на спеціальне використання природних ресурсів загальнодержавного значення, включаючи надра. Крім цього, слід врахувати, що районні ради відповідно до статті 10 Закону України "Про місцеве самоврядування" є органами місцевого самоврядування, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст, а не інтереси конкретної територіальної громади.

2. З огляду на те, що предметом проекту (згідно з його назвою) є вдосконалення порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами управління не підтримує внесення запропонованих у проекті змін до частини 2 статті 122 Земельного кодексу України. Річ у тому що у цій статті, згідно з її назвою "Повноваження органів виконавчої влади, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування щодо передачі земельних ділянок у власність або у користування", регулюються питання передачі земельних ділянок у власність і користування з відповідних земель спільної власності територіальних громад для всіх потреб, а не лише для користування надрами.

Опрос