Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О документах Украины, удостоверяющих личность и дающих право выезда за рубеж

Заключение к проекту закона Украины от 25.12.2014 № 1632
Дата рассмотрения: 22.04.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет на своєму засіданні 22 квітня 2015 року розглянув проект Закону України "Про документи, що посвідчують особу та дають право виїзду за кордон" реєстр. N 1632 від 25.12.2014 р., поданий народними депутатами України Пацканом В. В., Чумаком В. В., Немирею Г. М., Шкрум А.., Соболєвим Є. В., Остріковою Т. Г., Гопко Г. М., Кривенком В. М., Лещенком С. А., Медуницею О. В., Горватом Р. І. та Заліщук С. П.

Законопроект подано у порядку законодавчої ініціативи відповідно до частини першої статті 93 Конституції України, статті 89 Регламенту Верховної Ради України.

Проект Закону розроблено в розвиток пунктів 1 та 2 частини першої статті 92 Конституції України та на заміну Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус".

Метою законопроекту є запровадження регулювання адміністративних послуг з видачі документів, що посвідчують особу, на рівні закону, як це вимагається Законом України "Про адміністративні послуги". Це дозволить зробити процедуру видачі таких документів прозорою та усунути простір для зловживань, особливо у питаннях плати за видачу таких документів. Проектом Закону передбачається визначити такі види документів, що посвідчують особу: посвідчення особи; паспорт громадянина України; дипломатичний паспорт України; службовий паспорт України; посвідчення особи моряка; посвідчення члена екіпажу; посвідчення особи на повернення в Україну; посвідка на постійне проживання; посвідка на тимчасове проживання; паспорт негромадянина України. Законопроектом ліквідовується картка мігранта - документ, який був вигаданий авторами Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус", але є абсолютно зайвим у системі правового регулювання статусу іноземців та осіб без громадянства в Україні.

Законопроект усуває обмеження на видачу документів, що посвідчують особу, неповнолітнім. Таким чином, у разі потреби, особи до 16 років, у тому числі іноземці та особи без громадянства, матимуть змогу мати власний проїзний документ, а також документ, що посвідчує особу (посвідчення особи, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання).

Опрос