Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Уголовный кодекс Украины относительно усовершенствования защиты профессиональной деятельности журналистов

Заключение к проекту закона Украины от 25.12.2014 № 1630
Дата рассмотрения: 08.04.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону "Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо удосконалення захисту професійної діяльності журналістів)" (реєстр. N 1630 від 25 грудня 2014 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя розглянув на своєму засіданні 08 квітня 2015 року (протокол N 15) на відповідність Конституції України проект Закону "Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо удосконалення захисту професійної діяльності журналістів)" (реєстр. N 1630 від 25 грудня 2014 року) (далі - Законопроект), поданий народними депутатами Кондратюк О. К. та ін.

Згідно з Пояснювальною запискою запропоновані Законопроектом зміни спрямовані на удосконалення законодавчої бази та усунення недоліків законодавчого регулювання питань, пов'язаних із діючим правовим механізмом забезпечення захисту професійної діяльності журналістів.

Для досягнення мети автором пропонується внести доповнення до ст. ст. 163, 171 Кримінального кодексу України, в яких передбачено відповідальність за незаконне вилучення зібраних, опрацьованих, підготовлених журналістом матеріалів та технічних засобів, якими журналіст користується у зв'язку зі своєю професійною діяльністю, також уточнюється та роз'яснюється поняття професійної діяльності журналіста.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України, Комітет виходить з такого.

Опрос