Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно правил парковки транспортных средств

Заключение к проекту закона Украины от 25.12.2014 № 1627
Дата рассмотрения: 11.02.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо правил паркування транспортних засобів (реєстр. N 1627 від 25 грудня 2014 року)

Комітет Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя 11 лютого 2015 року (протокол N 10) розглянув на своєму засідання проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо правил паркування транспортних засобів (реєстр. N 1627 від 25 грудня 2014 року) (далі - Законопроект), поданий народними депутатами України Р. Сольваром, Н. Новак, на відповідність Конституції України.

Згідно з пояснювальною запискою метою прийняття Законопроекту є припинення порушень правил паркування транспортних засобів, відвернення їх наслідків, підвищення ефективності впливу на дисципліну учасників дорожнього руху, поліпшення руху транспорту, збільшення надходжень до бюджету, шляхом внесення відповідних змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме доповнення новою статтею 14-2, внесення змін до статей 152-1, 218, 219, 244-6, 258, 265-2, а також внесення змін до Закону України "Про дорожній рух" та Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України, Комітет виходить з такого.

У Конституції України зазначається, що Україна є правовою державою (стаття 1), органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених Конституцією межах і відповідно до законів України (частина друга статті 6). Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй (частина друга статті 8). За приписом частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з Основним Законом України права і свободи людини і громадянина, гарантії цих прав і свобод, основні обов'язки громадянина, а також відповідальність за діяння, які є адміністративними правопорушеннями, визначаються виключно законами України (пункти 1, 22 частини першої статті 92 Конституції України).

Опрос