Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно упрощения предоставления в пользование на условиях аренды водных объектов

Заключение к проекту закона Украины от 25.12.2014 № 1625
Дата рассмотрения: 29.01.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення надання в користування на умовах оренди водних об'єктів" (реєстр. N 1625 від 25.12.2014 р.)

У законопроекті пропонується внести до Водного та Земельного кодексів України зміни, якими уточнюються зміст поняття "водний об'єкт", а також порядок та підстави користування водними об'єктами на умовах оренди. На думку суб'єктів права законодавчої ініціативи, його прийняття "сприятиме ефективному використанню водних ресурсів України, стимулюватиме розвиток малого та середнього бізнесу у сфері риборозведення".

Проаналізувавши проект, Головне управління вважає за необхідне висловити щодо нього наступні зауваження.

1. У законопроекті з метою уточнення змісту поняття "водний об'єкт" (ст. 1 Водного кодексу України), пропонується включити до його складу "дно" відповідного об'єкту. Проте Головне управління не підтримує цю пропозицію. Адже у водному та земельному законодавстві у відповідних випадках використовуються інші поняття: "землі, зайняті водними об'єктами" (частина перша ст. 18 Земельного кодексу України); "земельна ділянка під водою" (частина четверта ст. 51 Водного кодексу України). Варто звернути увагу й на те, що і у самому проекті використовуватися зазначені терміни: "земельні ділянки під водою (водним простором)" у частині 4 нової редакції ст. 51 Водного кодексу України, "земельні ділянки, зайняті водними об'єктами" (у абзаці 25, яким доповнюється частина друга ст. 134 Земельного кодексу України).

Крім цього, звертаємо увагу на те, що термін "земельні ділянки, зайняті водними об'єктами", що використовується у змінах до статті 134 Земельного кодексу України, у розумінні визначення "водний об'єкт", яке пропонується у змінах до статті 1 Водного кодексу України, тобто з включенням у це поняття дна цього об'єкту, запроваджує певну юридичну колізію у приписі, за яким "сплата орендної плати за водний об'єкт не звільняє від сплати орендної плати за земельну ділянку під цим об'єктом" (частина 15 запропонованої редакції ст. 51 Водного кодексу України). У зв'язку з цим пропонуємо виключити запропоновані зміни до ст. 1 Водного кодексу України з проекту.

Опрос