Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О высшем образовании" (относительно подготовки бакалавров)

Заключение к проекту закона Украины от 24.12.2014 № 1619
Дата рассмотрения: 29.04.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту" (щодо підготовки бакалаврів)" (реєстр. N 1619 від 24.12.2014 р.)

У законопроекті пропонується шляхом внесення відповідних змін до Закону України "Про вищу освіту" уточнити обсяг освітньо-професійної програми для здобуття ступеня молодшого бакалавра (бакалавра) на основі ступеня молодшого спеціаліста, а також обсяг освітньо-професійної програми для здобуття ступеня бакалавра на основі молодшого бакалавра визначається вищим навчальним закладом. Окрім того приписами проекту уточнюється одна з підстав для відрахування з вищого навчального закладу здобувача вищої освіти, в разі "невиконання плану більше ніж на 30 кредитів ЄКТС".

Необхідність прийняття означеного законопроекту, як зазначається у Пояснювальній записці до нього, обумовлена відсутністю в Законі України "Про вищу освіту" припису щодо отримання вищої освіти на базі молодшого спеціаліста за скороченим терміном підготовки, що, на думку суб'єкта законодавчої ініціативи, "фактично знищує принцип ступеневості та послідовності отримання вищої освіти і суперечить принципу державної політики у сфері вищої освіти, а саме пункту 5 частини другої статті 3 Закону України "Про вищу освіту" щодо наступності процесу здобуття вищої освіти".

Головне управління, розглянувши поданий законопроект, в цілому підтримує законодавчу ініціативу, проте вважає за доцільне зауважити наступне.

У доповненні пункту 4 частини першої статті 46 Закону України "Про вищу освіту" пропонується уточнити одну з підстав для відрахування здобувачів вищої освіти за невиконання навчального плану "більше ніж на 30 кредитів ЄКТС". Зазначимо, що згідно з пунктом 14 частини 1 статті 1 зазначеного Закону навантаження одного навчального року за денною формою навчання становить, як правило, 60 кредитів ЄКТС, тобто 1800 годин (1 кредит становить 30 годин). Отже зі змісту поданого проекту випливає, що студентів відраховуватимуть в разі наявності академічної заборгованості за півроку або один семестр, що, на наш погляд, не сприятиме захисту їх прав на отримання освіти, оскільки позбавлятиме їх можливості протягом всього навчального року ліквідувати наявну заборгованість.

Опрос