Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно поступления на государственную службу и службу в органах местного самоуправления

Заключение к проекту закона Украины от 24.12.2014 № 1616
Дата рассмотрения: 11.02.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вступу на державну службу та службу в органах місцевого самоврядування" (реєстр. N 1616 від 24 грудня 2014 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя розглянув на своєму засіданні 11 лютого 2015 року (протокол N 10) на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вступу на державну службу та службу в органах місцевого самоврядування (щодо спрощення переходу осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на публічну службу без проведення конкурсу) (реєстр. N 1616 від 24 грудня 2014 року) (далі - Законопроект), поданий народними депутатами України Заболотним Г. М. та Домбровським О. Г.

Згідно з Пояснювальною запискою до Законопроекту його метою є надання рівних прав доступу працюючих на державній службі в державних органах або службі в органах місцевого самоврядування громадян до публічної служби шляхом переходу на відповідні посади у цих органах без проведення конкурсного відбору.

Для досягнення мети авторами пропонується внести зміни до Законів України "Про державну службу" (N 4050-IV від 17.11.2011 р., набирає чинності з 01.01.2016 р.) та "Про службу в органах місцевого самоврядування", якими пропонується передбачити можливість призначення та прийняття на посади державної служби посадових осіб місцевого самоврядування без обов'язкового проведення конкурсу у разі відповідності вимогам до рівня професійної компетентності осіб, які претендують на зайняття відповідної вакантної посади (зміни до чинного Закону) або у разі перебування таких осіб у кадровому резерві відповідного державного органу чи після успішного закінчення стажування на відповідній посаді (зміни до Закону що набуває чинності).

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України, Комітет виходить з такого.

Опрос