Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно гарантий для работников на время исполнения обязанностей в связи с мобилизацией)

Заключение к проекту закона Украины от 24.12.2014 № 1613
Дата рассмотрения: 04.02.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Відповідно до статті 16 Закону України "Про комітети Верховної Ради України" та доручення Голови Верховної Ради України Гройсмана В. Б. Комітетом Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення на своєму засіданні 4 лютого 2015 року розглянуто проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо гарантій для працівників на час виконання обов'язків у зв'язку з мобілізацією) (реєстр. N 1613 від 24.12.2014 р.), поданий народними депутатами України Заболотним Г. М. та Домбровським О. Г.

Проектом Закону пропонується встановити гарантії забезпечення попередньою роботою осіб, залучених до виконання військових обов'язків під час мобілізації, в т. ч. про надання таким особам після звільнення з військової служби роботи на іншому підприємстві, в установі, організації (його правонаступникові), повернення на збережену або, як виняток, на рівнозначну посаду державної служби та служби в органах місцевого самоврядування без конкурсного відбору та спеціальної перевірки.

Комітет підтримує законодавчу ініціативу, спрямовану на посилення гарантій мобілізованих працівників.

У проекті пропонується доповнити статтю 15 Закону України "Про державну службу" нормою, згідно з якою прийняття на державну службу осіб, які займали посади державного службовця та були призвані на військову службу за призовом у зв'язку з мобілізацією, здійснюється без конкурсного відбору на збережену або, як виняток, на рівнозначну посаду.

У змінах до статті 33 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" необхідно уточнити те, що у ній йдеться про повернення демобілізованого депутата на роботу, яка є попередньою його роботі на виборній посаді в місцевій раді, тобто у разі припинення його повноважень як депутата місцевої ради. У разі ж його повернення до постійної роботи на відповідній посаді у цій раді, вона має йому надаватися без дотримання вимог частини 2 цієї статті, зокрема тому, що робота на іншому підприємстві, в установі, організації (яка може бути йому надана відповідно до цієї частини) не може вважатися рівноцінною його роботі на виборній посаді у місцевій раді.

Опрос