Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Уголовный кодекс Украины и Кодекс Украины об административных правонарушениях (относительно обеспечения международных стандартов в сфере защиты прав ребенка)

Заключение к проекту закона Украины от 24.12.2014 № 1606
Дата рассмотрения: 13.05.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо забезпечення міжнародних стандартів у сфері захисту прав дитини) (реєстр. N 1606 від 24 грудня 2014 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя розглянув на своєму засіданні 13 травня 2015 року (протокол N 18) на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо забезпечення міжнародних стандартів у сфері захисту прав дитини) (далі - Законопроект), поданий народними депутатами України Остапчуком В. М. та Пономарьовим О. С.

Згідно з пояснювальною запискою метою Законопроекту є узгодження понятійного апарату чинного кримінального законодавства України з іншими законодавчими актами України, тобто приведення положень Кримінального кодексу України (далі - КК України) та Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КупАП) у відповідність до міжнародних стандартів у сфері забезпечення прав та основоположних свобод дитини та вимог ратифікованою Україною Конвенції ООН про права дитини для належного законодавчого забезпечення.

Для досягнення поставленої мети Законопроектом пропонується доповнити положення низки статей КК України та статті 180 КУпАП замінивши поняття "неповнолітній" (у якості потерпілого від злочину) поняттям "дитина", зокрема, у КК України - у частині третій статті 120, у частині третій статті 130, у частині другій статті 133, у частині першій та частині другій статті 137, у частині другій статті 140, у частині першій статті 141, у частині другій статті 142, у частині другій статті 144, у частині другій статті 147, у частині другій статті 181, у частині другій та частині третій статті 300, у частини другій та частині четвертій статті 301, у частині третій статті 302, у назві статті та частині першій статі 304, у частині третій статті 309, у частині третій статті 314, у частині другій статті 315, у частині другій статті 317, у назві статті та частині першій статті 323, у назві статті та частині першій статті 324; у КУпАП - у назві статті та частині першій статті 180.

Також, пропонується у деяких статтях КК України замінити поняття "малолітній" (у якості потерпілого від злочину) поняттям "дитина", зокрема, у частині другій статті 136, у частині другій статті 146.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України, Комітет виходить з такого.

1. У Конституції України зазначається, що Україна є правовою державою (стаття 1), органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених Конституцією межах і відповідно до законів України (частина друга статті 6), закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй (частина друга статті 8). Чинні міжнародні договори, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, є частиною національного законодавства України (стаття 9).

Опрос