Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 2 Закона Украины "Об осуществлении государственных закупок" (относительно предметов закупки, на которые не распространяется действие Закона)

Заключение к проекту закона Украины от 23.12.2014 № 1597
Дата рассмотрения: 02.02.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до статті 2 Закону України "Про здійснення державних закупівель" (щодо предметів закупівлі, на яких не поширюється дія Закону)"

У законопроекті пропонується не поширювати дію Закону України "Про здійснення державних закупівель" на випадки, якщо предметом закупівлі є "товари, роботи та послуги, закупівля яких здійснюється для надання гуманітарної допомоги населенню Донецької та Луганської областей".

Головне управління, не заперечуючи в цілому проти спрощення процедури здійснення державних закупівель для надання допомоги населенню Донецької та Луганської областей, зважаючи на особливі умови, що склалися в цих регіонах, у той же час вважає доцільним зазначити таке.

Управління у всіх своїх висновках на законопроекти щодо непоширення загальних вимог, встановлених Законом України "Про здійснення державних закупівель", на процедури закупівлі за державні кошти тих чи інших товарів, робіт та послуг незмінно звертає увагу на те, що такі пропозиції не повною мірою узгоджуються з основною метою цього Закону, яка полягає у створенні конкурентного середовища у сфері державних закупівель, запобіганні проявам корупції у цій сфері, розвитку добросовісної конкуренції, забезпеченні раціонального та ефективного використання державних коштів. Крім того, загальні вимоги Закону не поширюватимуться на невизначене коло товарів, які придбаватимуться з метою надання допомоги населенню Донецької та Луганської областей, що не сприятиме прозорості та відкритості використання державних коштів та ускладнить процедуру здійснення державного контролю у сфері державних закупівель.

У той же час можна погодитись з тим, що обставини, які склалися в Донецькій та Луганській областях, вимагають прийняття більш спрощеної процедури державних закупівель товарів, робіт та послуг для надання допомоги населенню цих областей, ніж ті, які передбачені чинним Законом України "Про здійснення державних закупівель". Це, на нашу думку, має супроводжуватись розробкою спеціального порядку здійснення відповідного роду закупівель (який, можливо, серед іншого, передбачав би, що такого роду закупівлі мають здійснюватися за переліком та обсягами товарних позицій, визначеними Кабінетом Міністрів України).

Необхідність розробки такого порядку, на нашу думку, зумовлена, насамперед, тим, що у законопроекті йдеться про державні закупівлі товарів, робіт та послуг для надання "гуманітарної допомоги населенню Донецької та Луганської областей". Проте згідно з абз. 3 ч. 1 ст. 1 Закону України "Про гуманітарну допомогу" гуманітарна допомога є різновидом благодійництва. Відповідно ж до пунктів 2, 3, 5 ч. 1 ст. 1 Закону України "Про благодійну діяльність та благодійні організації" під благодійною діяльністю розуміється "добровільна особиста та/або майнова допомога для досягнення визначених цим Законом цілей," і яка здійснюється фізичною особою або юридичною особою приватного права.

Опрос