Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О государственной службе" (относительно требования политической непредвзятости)

Заключение к проекту закона Украины от 23.12.2014 № 1596
Дата рассмотрения: 03.06.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону про внесення змін до закону України "Про державну службу" щодо вимоги політичної неупередженості (реєстр. N 1596 від 23 грудня 2014 року)

Комітет Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя на своєму засіданні 03 червня 2015 року (протокол N 22) розглянув проект Закону про внесення змін до закону України "Про державну службу" щодо вимоги політичної неупередженості (реєстр. N 1596 від 23 грудня 2014 року), поданий народними депутатами України Шурмою І. М. та Шпеновим Д. Ю. (далі - Законопроект).

Згідно з пояснювальною запискою до Законопроекту метою законодавчої ініціативи є запровадження незаангажованої системи державної служби, яка буде діяти в інтересах народу.

Для досягнення поставленої мети авторами Законопроекту пропонується внести зміни до Закону України "Про державну службу" та встановити, що державний службовець на час виконання своїх повноважень в органах виконавчої влади має припинити своє членство в політичній партії.

Правовий аналіз та оцінка Законопроекту дає підстави Комітету для висновку про таке.

У Конституції України зазначається, що Україна є правовою державою (стаття 1), органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених Конституцією межах і відповідно до законів України (частина друга статті 6), закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй (частина друга статті 8). За приписом частини другої статті 19 Основного Закону України органи державної влади зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною другою статті 38 Основного Закону України встановлено, що громадяни користуються рівним правом доступу до державної служби. Відповідно до пункту 12 частини першої статті 92 Конституції основи державної служби визначаються виключно законами України.

Опрос