Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О Государственном земельном кадастре" относительно урегулирования правоотношений при оформлении прав собственности или пользования земельным участком

Заключение к проекту закона Украины от 23.12.2014 № 1593
Дата рассмотрения: 18.03.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект у Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про державний земельний кадастр" щодо врегулювання правовідносин при оформленні прав власності чи користування земельною ділянкою" (реєстр. N 1593 від 23.12.2014)

У законопроекті пропонується внести зміни до ст. 24 Закону України "Про Державний земельний кадастр ", яка регламентує питання державної реєстрації земельних ділянок. Згідно з цими змінами державна реєстрація земельної ділянки може скасовуватися за "поданням заяви власника чи користувача земельної ділянки". Відповідні зміни пропонується. Згідно з Пояснювальною запискою до проекту, його реалізація дозволить вирішити практичну "життєву проблему", пов'язану з тим, що "неможливо видалити дані про право власності на земельну ділянку в базі даних Державного земельного кадастру у разі припинення права власності чи користування земельною ділянкою. Це унеможливлює державну реєстрацію права власності чи користування нового власника чи користувача".

Проаналізувавши проект, Головне управління вважає за необхідне висловити щодо нього наступні зауваження.

Запропоноване у проекті доповнення ст. 24 Закону України "Про Державний земельний кадастр" положенням, за яким державна реєстрація земельної ділянки може скасовуватися за "поданням заяви власника чи користувача земельної ділянки" не враховує особливості державної реєстрації земельної ділянки. За Законом об'єктом Державного земельного кадастру є земельна ділянка, відомості щодо якої вносяться до Державного земельного кадастру на стадії її формування. А тому скасування державної реєстрації земельної ділянки повинно передбачати дії, що стосуються безпосередньо земельної ділянки, зокрема, на стадії її формування, поділу, об'єднання або ж у випадку, коли вона не зареєстрована в органах державної реєстрації прав на неї протягом одного року.

Опрос