Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно обеспечения открытости и доступа к информации о деятельности Верховной Рады Украины, ее комитетов и народных депутатов Украины

Заключение к проекту закона Украины от 23.12.2014 № 1591
Дата рассмотрения: 11.02.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення відкритості та доступу до інформації про діяльність Верховної Ради України, її комітетів та народних депутатів України" (реєстр. N 1591 від 23 грудня 2014 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя на своєму засіданні 11 лютого 2015 року (протокол N 10) розглянув на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення відкритості та доступу до інформації про діяльність Верховної Ради України, її комітетів та народних депутатів України (реєстр. N 1591 від 23 грудня 2014 року) (далі - Законопроект), поданий народними депутатами України Заліщук С. П. та іншими.

Згідно з Пояснювальною запискою до Законопроекту його метою є підвищення суспільної довіри до законодавчого органу країни. Завданнями законопроекту є забезпечення належного рівня прозорості і відкритості в діяльності парламенту, його органів та народних депутатів України, розкриття суспільно важливої інформації та посилення механізмів забезпечення доброчесності і запобігання корупції в діяльності парламенту.

Для досягнення мети авторами пропонується внести зміни до законів України "Про статус народного депутата України", "Про комітети Верховної Ради України", Регламенту Верховної Ради України, якими пропонується зробити більш публічною діяльність народних депутатів України шляхом обов'язкового оприлюднення звітів про їх відрядження, розміру коштів на оренду житла і винайм готелю, що отримуються народними депутатами України, повного переліку їх помічників-консультантів, кошторису Верховної Ради України, протоколів засідань комітетів та погоджувальної ради, текстів запитів. Також пропонується дозволити проводити відео- та аудіо трансляцію засідань комітетів без додаткового дозволу та створити при комітетах громадські та науково-консультативні ради.

Опрос