Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об управлении объектами государственной собственности" (относительно управления хозяйственными обществами энергетической отрасли)

Заключение к проекту закона Украины от 23.12.2014 № 1589
Дата рассмотрения: 13.01.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про управління об'єктами державної власності" (щодо управління господарськими товариствами енергетичної галузі)" (реєстр. N 1589 від 23.12.2014 року), внесений народним депутатом України Я. М. Москаленком

У проекті пропонується внести зміни до статті 11 Закону України "Про управління об'єктами державної власності", згідно з якими для господарських товариств електроенергетичної галузі, 100 відсотків акцій (часток, паїв) яких передані в управління уповноваженому органу управління, чистий прибуток, з якого розраховуються та сплачуються дивіденди, зменшується на суму цільових коштів (обсяг інвестиційної складової), що надійшли у складі тарифу і спрямовуються на виконання інвестиційних проектів, та на обсяг повернення кредитних коштів (у складі тарифу), що були запозичені для фінансування капітальних вкладень на будівництво (реконструкцію, модернізацію) об'єктів. Прийняття проекту, на думку суб'єкта права законодавчої ініціативи, створить, зокрема, більш сприятливі умови для використання зазначеними товариствами вказаних коштів.

Розглянувши проект, Головне управління підтримує його прийняття за основу у першому читанні. Разом з тим, враховуючи те, що у проекті передбачено внесення зміни лише до однієї статті Закону, пропонуємо уточнити його назву на "Про внесення змін до статті 11 Закону України "Про управління об'єктами права державної власності". Варто також звернути увагу на те, що з точки зору дотримання правил законодавчої техніки юридично коректніше не викладати абзац 3 частини 5 зазначеної статті у новій редакції, оскільки значна частина абзацу залишається у чинній редакції, а внести до неї відповідні зміни. Крім цього, оскільки інвестиційні проекти у сфері енергетики реалізуються не лише господарськими товариствами, акції яких перебувають у державній власності, було б доцільним визначитися щодо поширення відповідних положень на всі господарські товариства, які здійснюють зазначені проекти, шляхом внесення відповідних змін до первинних законів, які регулюють суспільні відносини у сфері енергетики.

Опрос