Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно совершенствования условий реализации права на добычу пресных подземных вод)

Заключение к проекту закона Украины от 31.12.2014 № 1587-1
Дата рассмотрения: 09.02.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо вдосконалення умов реалізації права на видобування прісних підземних вод)" (реєстр. N 1587-1 від 31.12. 2014 р.)

У проекті пропонується внести до Кодексу України про надра, Водного кодексу України та Закону України "Про питну воду та питне водопостачання" зміни, які стосуються вдосконалення правового регулювання видобування підземних вод. У ньому, зокрема, пропонується надати землевласникам і землекористувачам, які є сільськогосподарськими товаровиробниками, частка сільськогосподарського товаровиробництва яких за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків, в межах наданих їм земельних ділянок, право видобувати підземні води для власних господарсько-побутових, сільськогосподарських та виробничих потреб без спеціальних дозволів та гірничого відводу тощо. Прийняття проекту, на думку суб'єкта права законодавчої ініціативи, "забезпечить удосконалення правових умов реалізації землевласниками та землекористувачами своїх законних прав на видобування прісних підземних вод, сприятиме економічній привабливості та розвитку підприємництва, зокрема у сфері сільського господарства, матиме наслідком створення нових робочих місць, підвищення бюджетних надходжень та зростання добробуту в сільській місцевості".

Головне управління, проаналізувавши законопроект, вважає за доцільне висловити щодо його змісту наступне.

Опрос