Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Кодекс Украины об административных правонарушениях относительно усиления борьбы с браконьерством и защиты окружающей среды

Заключение к проекту закона Украины от 23.12.2014 № 1586
Дата рассмотрения: 18.03.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення боротьби з браконьєрством та захисту навколишнього середовища (реєстр. N 1586 від 23 грудня 2014 року)

Комітет Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя на засіданні 18 березня 2015 року (протокол N 14) розглянув на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення боротьби з браконьєрством та захисту навколишнього середовища (реєстр. N 1586 від 23 грудня 2014 року) (далі - Законопроект), поданий народними депутатами України О. Купрієнком, А. Геращенком.

Згідно з пояснювальною запискою метою Законопроекту є розширення прав користувачів мисливських угідь для збереження природних ресурсів та підвищення рівня відповідальності за порушення, пов'язані з нанесення шкоди навколишньому середовищу. Законопроектом пропонується надати посадовим особам користувачам мисливських угідь - приватних мисливських господарств складати протоколи про адміністративні правопорушення. Пропонується надати єгерській службі право складати протоколи про правопорушення, пов'язані із засміченням та знищенням флори і фауни, що, на думку автора Законопроекту, значно поліпшить екологічну ситуацію та збереже нашу природу для нащадків.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України, Комітет виходить з такого.

У Конституції України зазначається, що Україна є правовою державою (стаття 1), органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених Конституцією межах і відповідно до законів України (частина друга статті 6), закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй (частина друга статті 8). За приписом частини другої статті 19 Основного Закону України органи державної влади зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до пункту 22 частини першої статті 92 Конституції України засади цивільно-правової відповідальності; діяння, які є злочинами, адміністративними або дисциплінарними правопорушеннями, та відповідальність за них визначаються виключно законами України.

Опрос