Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Кодекс Украины об административных правонарушениях относительно усиления борьбы с браконьерством и защиты окружающей среды

Заключение к проекту закона Украины от 23.12.2014 № 1586
Дата рассмотрения: 06.04.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення боротьби з браконьєрством та захисту навколишнього середовища"

З метою розширення прав користувачів мисливських угідь щодо збереження природних ресурсів та підвищення рівня відповідальності за порушення, пов'язані з нанесенням шкоди навколишньому природному середовищу, проектом пропонується надати право складати протоколи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 65, 65-1, 66, 72, 73, 77, 77-1, 85 та 85-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП) посадовим особам та єгерям мисливських угідь шляхом внесення відповідних доповнень до частини другої статті 255 КУпАП.

Головне науково-експертне управління, розглянувши поданий проект, погоджується із його ідеєю. Адже відповідно до приписів пункту 6 частини першої та частини другої статті 39 Закону України "Про мисливське господарство та полювання" посадовим особам користувачів та єгерям мисливських господарств серед інших прав надано й право складати протоколи про порушення умов полювання та інших встановлених даним законом вимог.

Одночасно звертаємо увагу, що ще в 2000 році законодавчо було закріплено право користувачів мисливських угідь з метою охорони мисливських угідь створювати єгерську службу (стаття 29 Закону України "Про мисливське господарство та полювання"). Проте, до цього часу так і не було розроблено та не затверджено відповідне положення про єгерську службу, яким би визначався правовий статус цієї служби та її працівників. З огляду на це вважаємо, що повною мірою досягти мети законопроекту можна лише одночасно з чітким правовим врегулюванням правового статусу єгерської служби та її працівників.

Опрос