Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно упрощения условий ведения бизнеса (дерегуляция)

Заключение к проекту закона Украины от 22.12.2014 № 1580
Дата рассмотрения: 25.12.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція) (реєстр. N 1580 від 22.12.2014 року, внесений Кабінетом Міністрів України)

У проекті з метою дерегуляції умов та порядку здійснення господарської діяльності пропонується внести ряд змін до законодавчих актів України, які передбачають зокрема, привести законодавство в окремих сферах у відповідність до законодавства Європейського Союзу, ліквідувати дозвільні центри, як окрему складової центрів надання адміністративних послуг, та зосередити надання адміністративних послуг з видачі документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності у центрах надання адміністративних послуг, скасувати необхідність одержання деяких дозвільних документів та повноваження органів влади тощо.

Головне управління, розглянувши проект в межах наданого часу, вважає за доцільне висловити щодо його змісту наступні зауваження та пропозиції.

1. Частина положень проекту не має безпосереднього відношення до спрощення умов ведення бізнесу. Це зауваження стосується, зокрема, внесення змін до ЖК України, питання запровадження Єдиного державного адресного реєстру (зміни до ст. 59 Закону України "Про місцеве самоврядування"), запровадження наборів дитячого харчування (зміни до ст. 13 Закону України "Про охорону дитинства") тощо. Не є предметом дерегуляції законодавчі пропозиції, якими встановлюються умови оплати державних службовців - державних реєстраторів, що реєструють юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (частина сьома статті 6 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців"), державного реєстратора прав на нерухоме майно їх обтяжень (стаття 9 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав та їх обтяжень", працівників відділу державної реєстрації актів цивільного стану (стаття 8 Закону України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану"), статті 28 Закону України "Про виконавчу службу", якою встановлюється порядок стягнення виконавчого збору, статті 41 та 46 цього ж Закону, що стосуються коштів виконавчого провадження та винагороди державному виконавцю. Вважаємо, що зміни до законів, які не мають безпосереднього відношення до дерегуляції господарської діяльності, мають бути виключені з проекту.

Опрос