Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно реформирования общеобязательного государственного социального страхования и легализации фонда оплаты труда

Заключение к проекту закона Украины от 22.12.2014 № 1573
Дата рассмотрения: 24.12.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізацію фонду оплати праці" (реєстр. N 1573 від 22.12.2014 р.)

У законопроекті, як зазначено суб'єктом права законодавчої ініціативи у Пояснювальній записці, з метою підвищення ефективності управління у сфері соціального страхування, скорочення та оптимізації витрат на управління, спрощення обслуговування застрахованих осіб та роботодавців, передбачається з 1 січня 2015 року створити Фонд соціального страхування України, об'єднавши Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України і Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

При цьому зберігаються принципи самоврядності, соціального партнерства щодо управління загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням. Незмінною залишається структура управління Фондом та нагляду, в тому числі державного. Натомість вирішення фінансових (затвердження бюджету Фонду) та кадрових (призначення та звільнення директора Виконавчої дирекції Фонду) питань пропонується покласти на Кабінет Міністрів України.

Крім того, у законопроекті змінами до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" пропонується до частини бази нарахування єдиного внеску, що перевищує двократний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), застосовувати ставку єдиного соціального внеску з понижуючим коефіцієнтом з 1 січня 2015 року по 31 грудня 2015 року включно - у розмірі 0,65, з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року включно - у розмірі 0,52, з 1 січня 2017 року - у розмірі 0,4.

Разом з цим передбачаються зміни до законодавства про оплату праці, адміністративного та кримінального законодавства, що сприятимуть легалізації заробітної плати та зайнятості.

Опрос