Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно неотвратимости наказания лиц, находящихся на временно оккупированной территории Украины или в районе проведения антитеррористической операции, и совершенствования процедур осуществления конфискации

Заключение к проекту закона Украины от 22.12.2014 № 1569
Дата рассмотрения: 25.12.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо невідворотності покарання осіб, які перебувають на тимчасово окупованій території України або в районі проведення антитерористичної операції, та вдосконалення процедур здійснення конфіскації"

У законопроекті пропонується внести зміни до низки статей Кримінального кодексу України (далі - КК), Кримінального процесуального кодексу України (далі - КПК), а також законів України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" та "Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв'язку з проведенням антитерористичної операції".

Головне науково-експертне управління, розглянувши поданий законопроект, вважає за необхідне висловити до нього наступні зауваження.

1. Законом України "Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України стосовно виконання Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України" від 18 квітня 2013 року N 222-VII КК було доповнено новими статтями 96-1 та 96-2, якими було запроваджено спеціальну конфіскацію як один із заходів кримінально-правового характеру. Така конфіскація полягала у примусовому безоплатному вилученні за рішенням суду у власність держави грошей, цінностей та іншого майна і могла застосовуватися судом у разі вчинення особою будь-якого злочину, передбаченого Особливою частиною КК.

Згодом, 13 травня 2014 року Верховною Радою України було прийнято Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері державної антикорупційної політики у зв'язку з виконанням Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України" N 1261-VII, відповідно до якого статті 96-1, 96-2 КК зазнали суттєвих змін. Зокрема, випадки застосування спеціальної конфіскації були обмежені лише вчиненням так званих корупційних злочинів, передбачених статтями 354, 364, 364-1, 365-2, 368 - 369-2 КК. Зазначена редакція вказаних статей є чинною на даний час. Тим самим були частково усунуті недоліки, які були притаманні первинній редакції цих статей КК і на які Головне науково-експертне управління звертало увагу у висновку від 17.04.2013 р. до проекту Закону "Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України стосовно виконання Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України" від 15.01.2013 р. N 2803.

Натомість, у поданому законопроекті пропонується знов передбачити застосування спеціальної конфіскації у разі вчинення особою будь-якого злочину, передбаченого Особливою частиною КК.

Опрос