Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно способа исполнения судебных решений

Заключение к проекту закона Украины от 22.12.2014 № 1568
Дата рассмотрения: 24.12.2014 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя розглянув на своєму засіданні 24 грудня 2014 року проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо способу виконання судових рішень", реєстр. N 1568 від 22 грудня 2014 року, поданий Кабінетом Міністрів України.

Проектом Закону пропонується внести зміни до законів України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" та "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень", відповідно до яких Законом про Державний бюджет України на відповідний рік можуть бути передбачені інші механізми та способи виконання судових рішень ніж визначені цими Законами.

На думку членів Комітету, прийняття проекту Закону дозволить попередити подальше порушення прав осіб на вільне володіння майном і на виконання судового рішення, уникнення надмірних витрат державного бюджету.

Водночас, Комітет зауважує, що законопроект може бути прийнятий в цілому лише за умови його доопрацювання та внесення до нього відповідних змін, що передбачатимуть застосування альтернативного способу виконання судових рішень лише у випадку надання на це добровільної згоди заявника, зокрема, шляхом укладення угоди про дружнє врегулювання спору.

Опрос