Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О мерах по стабилизации платежного баланса Украины в соответствии со статьей XII Генерального соглашения о тарифах и торговле 1994 года

Заключение к проекту закона Украины от 22.12.2014 № 1562
Дата рассмотрения: 24.12.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про заходи щодо стабілізації платіжного балансу України відповідно до статті XII Генеральної угоди про тарифи й торгівлю 1994 року"

У законопроекті пропонується встановити строком на 12 місяців додатковий імпортний збір відповідно до статті XII Генеральної угоди про тарифи й торгівлю 1994 року та Домовленості про положення ГАТТ-1994 щодо платіжного балансу. Зазначений збір справляється з товарів, що ввозяться на митну територію України у митному режимі імпорту, незалежно від країни походження цих товарів та укладених Україною угод (договорів) про вільну торгівлю.

Метою законопроекту, як зазначається у Пояснювальній записці до нього, "полягає в необхідності оперативного реагування на поточне негативне сальдо платіжного балансу України, на значне скорочення золотовалютних резервів Національного банку, необхідність збільшення надходжень до Державного бюджету України".

Головне управління, проаналізувавши законопроект, зазначає, що статтею XII "Обмеження для збереження рівноваги платіжного балансу" Генеральної угоди про тарифи й торгівлю 1994 року передбачена можливість обмеження будь-якою стороною з метою підтримання свого зовнішнього фінансового стану та рівноваги платіжного балансу кількості чи вартості товару, які дозволяється імпортувати при виконанні положень наступних параграфів цієї Статті, що, власне, надає правові підстави для прийняття позитивного рішення щодо внесеної законодавчої пропозиції. Разом із тим вважаємо за доцільне звернути увагу на таке.

1. Проглядається певна невідповідність між назвою і текстом проекту. Зокрема, назва проекту, яка передбачає низку заходів щодо стабілізації платіжного балансу України, є значно ширшою за його зміст, в якому йдеться виключно про встановлення додаткового імпортного збору.

Опрос