Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О реструктуризации обязательств по кредитам в иностранной валюте

Заключение к проекту закона Украины от 23.12.2014 № 1558-1
Дата рассмотрения: 17.03.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності на своєму засіданні 17.03.20154 року розглянув проекти законів України "Про захист прав споживачів фінансових послуг від наслідків девальвації гривні" (реєстр. N 1558 від 22.12.2014 р.), внесений народним депутатом України Мельничуком С. П., та "Про реструктуризацію зобов'язань за кредитами в іноземній валюті" (реєстр. N 1558-1 від 23.12.2014 р.), внесений народними депутатами України Дзензерським Д. В., Дейдеєм, І. В., Бриченком Є. С., Лунченком В. В. та Фаєрмарком С. О.

Запропоновані законопроекти спрямовані на захист прав та інтересів споживачів фінансових послуг, мінімізацію негативних наслідків девальвації національної валюти та падіння рівня доходів громадян України.

У законопроекті (реєстр. N 1558) передбачається механізм списання та реструктуризації заборгованості учасників АТО та малозабезпечених громадян за кредитами незалежно від валюти кредитування, а також реструктуризації усіх споживчих валютних кредитів фізичних осіб шляхом конвертації їх у гривню за курсом, що діяв на дату укладення договору та із збереженням процентної ставки, зазначеної у договорі.

Опрос