Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О социальных услугах

Заключение к проекту закона Украины от 22.12.2014 № 1554
Дата рассмотрения: 16.03.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про соціальні послуги" (N 1554 від 22.12.2014 р.)

У законопроекті пропонується прийняти нову редакцію Закону України "Про соціальні послуги", в якому мають визначатися основні організаційні та правові засади надання соціальних послуг особам та сім'ям, які перебувають або ризикують потрапити у складні життєві обставини.

Головне науково-експертне управління, не заперечуючи проти необхідності удосконалення законодавства про соціальні послуги, вважає за необхідне зазначити наступне.

1. Можливість отримання соціальних послуг передбачається ратифікованою Україною Європейською соціальною хартією (переглянутою), законами України "Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку", "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", "Про соціальну роботу з дітьми та молоддю", "Про соціальну адаптацію осіб, які відбували покарання у вигляді позбавлення волі", "Про основи соціального захисту бездомних осіб та безпритульних дітей", "Про протидію торгівлі людьми", "Про попередження насильства в сім'ї" та ін. Враховуючи, що вищезазначеними законодавчими актами регулюються окремі аспекти надання соціальних послуг особам, які перебувають у постійно чи тимчасово складних життєвих обставинах, у новій редакції базового Закону з правового регулювання надання соціальних послуг доцільно було б уніфікувати дефініції щодо важливих категорій у цих відносинах.

Опрос