Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об организации оборонного планирования"

Заключение к проекту закона Украины от 22.12.2014 № 1547
Дата рассмотрения: 24.12.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про організацію оборонного планування"

У законопроекті з метою вдосконалення наявної системи оборонного планування у Збройних Силах України, інших військових формуваннях, правоохоронних органах спеціального призначення та в деяких інших органах, приведення періодів оборонного планування у відповідність з періодами планування економічного і соціального розвитку України пропонується викласти у новій редакції Закон України "Про організацію оборонного планування" (далі - Закон).

При цьому у законопроекті уточнюється завдання оборонного планування, повноваження об'єктів та суб'єктів оборонного планування, доповнюється перелік і зміст документів оборонного планування, які розробляються на довго-, середньо- та короткострокову перспективи, встановлюється взаємозв'язок з іншими видами планування, в тому числі з плануванням застосування та діяльності складових сектору безпеки і оборони, уточнюються завдання оборонного огляду і організація його проведення.

Головне науково-експертне управління, проаналізувавши законопроект, погоджується з необхідністю удосконалення чинного Закону. Разом з тим запропонована редакція Закону, на наш погляд, містить ряд нечітких формулювань, неуніфікованих термінів та не узгоджується з деякими положеннями інших законодавчих актів. Зокрема, звертаємо увагу на таке.

1. Термін "сили оборони", до яких віднесені Збройні Сили України, а також інші військові формування, правоохоронні та розвідувальні органи, сили цивільного захисту, Державна спеціальна служба транспорту, Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України (далі - інші складові сил оборони) в частині залучення їх до виконання завдань з оборони держави (див. статтю 1 законопроекту) вбачається більш логічним визначити у Законі "Про оборону України".

Разом з тим, у вказаному законодавчому акті названі вище силові структури охоплюються термінами "військові формування" та "правоохоронні органи". Вказані терміни також використовуються у Законі "Про державне оборонне замовлення".

Натомість, закони України "Про основи національної безпеки України" та "Про демократичний цивільний контроль над Воєнною організацією і правоохоронними органами держави" оперують поняттями "Воєнна організація і правоохоронні органи держави".

Опрос