Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно децентрализации полномочий в сфере архитектурно-строительного контроля и усовершенствования градостроительного законодательства

Заключение к проекту закона Украины от 22.12.2014 № 1546
Дата рассмотрения: 24.12.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень у сфері архітектурно-будівельного контролю та удосконалення містобудівного законодавства" (реєстр. N 1546 від 22.12.2014 р.)

Законопроект спрямований на вдосконалення правового регулювання містобудівної діяльності, спрощення дозвільних та погоджувальних процедур у будівництві, реформування системи державного архітектурно-будівельного контролю. У ньому, зокрема, передбачається, що надання документації, яка дає право на виконання підготовчих та будівельних робіт, проведення державного архітектурно-будівельного контролю та прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів може здійснюватись виконавчими органами сільських, селищних, міських рад з питань державного архітектурно-будівельного контролю - щодо об'єктів, розташованих на території населених пунктів; структурними підрозділами районних державних адміністрацій з питань державного архітектурно-будівельного контролю - щодо об'єктів, розташованих за межами населених пунктів; центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю через Головних інспекторів будівельного нагляду - щодо об'єктів, розташованих на території кількох адміністративно-територіальних одиниць. Крім того, у проекті пропонується вдосконалення процедури подання декларації про виконання підготовчих та будівельних робіт; скорочення строку видачі технічних умов у відповідній сфері; застосування автономних систем інженерного забезпечення, вдосконалення юридичної відповідальності у зазначеній сфері.

Відповідні зміни пропонується внести до Кодексу України про адміністративні правопорушення, законів України "Про основи містобудування", "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про відходи", "Про місцеві державні адміністрації", "Про архітектурну діяльність", "Про регулювання містобудівної діяльності", "Про судовий збір", "Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності".

Головне управління, проаналізувавши проект, вважає, що його реалізація сприятиме децентралізації системи державного управління та передачі необхідних функцій та повноважень від центральних органів виконавчої влади на місцевий рівень. Водночас слід зауважити, що проект охопив не всі питання, які відносяться до предмету його регулювання. Зокрема, у ньому доцільно було б врахувати, що положення пункту 9 розділу 5 "Прикінцеві положення" Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" у частині, що стосується встановлення спрощеного порядку (погодження питання) вводу в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, прибудов до них загальною площею до 300 квадратних метрів включно, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них загальною площею до 100 квадратних метрів, збудованих у період з 5 серпня 1992 року до 12 березня 2011 року, застаріли, і не сприяють подальшому вирішенню відповідних проблем. Слід їх уточнити, врахувавши вади попереднього порядку, які не сприяли оперативному вирішенню відповідних питань.

Пропонуємо у згаданому пункті 9 розділу 5 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" зафіксувати, що "індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, прибудови до них загальною площею до 300 квадратних метрів включно, господарські (присадибні) будівлі і споруди до них загальною площею до 100 квадратних метрів, збудовані у період до 12 березня 2011 року, вважаються прийнятими в експлуатацію (без звіту про проведення технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж об'єкта) на підставі технічного паспорту, складеного за результатами технічної інвентаризації". Річ у тому, що технічний паспорт є документом, який в установленому порядку подається органові державної реєстрації для проведення державної реєстрації права власності на зазначені об'єкти будівництва. Зауважимо, що про технічний паспорт, що використовується для проведення державної реєстрації права власності на новозбудований чи реконструйований об'єкт нерухомого майна, йдеться у пункті 29 Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.06.2011 р. N 703 (з наступними змінами).

Опрос