Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно усовершенствования порядка прохождения военной службы и вопросов социальной защиты граждан Украины, проходящих военную службу во время особого периода

Заключение к проекту закона Украины от 19.12.2014 № 1525
Дата рассмотрения: 14.01.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення порядку проходження військової служби та питань соціального захисту громадян України, які проходять військову службу під час особливого періоду"

У законопроекті пропонується удосконалити соціальний захист військовослужбовців під час дії особливого періоду, зменшити кількість підстав для отримання громадянами України відстрочки від проходження строкової служби, збільшити строки строкової військової служби, запровадити кримінальну відповідальність громадян за ухилення від призову на військову службу за призовом осіб офіцерського складу, уточнити підстави для звільнення військовослужбовців з військової служби в особливий період, та внести ряд змін техніко-юридичного характеру до Законів України "Про військовий обов'язок і військову службу", "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", "Про місцеве самоврядування в Україні", Кодексу законів про працю України та Кримінального кодексу України.

Головне науково-експертне управління, проаналізувавши законопроект, підтримує його мету, і не має до нього зауважень принципового характеру, але звертає увагу на таке.

1. У законопроекті пропонується позбавити певні категорії громадян України відстрочки від призову на строкову військову службу (див. нову редакцію ч. 13 статті 17 Закону "Про військовий обов'язок і військову службу").

Зокрема йдеться про скасування відстрочки для педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів (крім сільській місцевості), наукових працівників в установах Національної академії наук України, випускників професійно-технічних закладів за умови їх роботи за здобутою професією (відстрочка на один рік з дня закінчення навчального закладу); фермерів (відстрочка на строк не більше одного року з моменту отримання для цієї діяльності земельної ділянки); кандидатів у народні депутати України, кандидатів на посади сільських, селищних та міських голів і депутатів місцевих рад; кандидатів (докторів) наук, які працюють на посадах за спеціальністю. Однак навряд чи призов на строкову службу (термін якої становитиме 12 місяців) працівників закладів Національної академії наук та педагогічних працівників, які мають науковий ступінь доктора чи кандидата наук, дасть державі користь, яка буде більшою, аніж та шкода, яка може бути завдана внаслідок звільнення цих осіб з роботи учбовому процесу чи роботі наукових установ. Загалом вважаємо, що запропоновані зміни навряд чи суттєво збільшать призовний контингент для призову на строкову військову службу.

Опрос