Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно уголовной ответственности за нарушение порядка регистрации и личного голосования народными депутатами Украины)

Заключение к проекту закона Украины от 19.12.2014 № 1522
Дата рассмотрения: 03.06.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо кримінальної відповідальності за порушення порядку реєстрації та особистого голосування народними депутатами України (реєстр. N 1522 від 19 грудня 2014 року)

Комітет Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя на своєму засіданні 03 червня 2015 року (протокол N 22) розглянув проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо кримінальної відповідальності за порушення порядку реєстрації та особистого голосування народними депутатами України (реєстр. N 1522 від 19 грудня 2014 року) (далі - Законопроект), поданий народним депутатом України Рабіновичем В. З.

Згідно з пояснювальною запискою до Законопроекту метою законодавчої ініціативи є виконання народними депутатами України конституційного обов'язку - голосувати на засіданнях Верховної Ради України особисто.

Для досягнення поставленої мети законопроектом пропонується внести зміни до Кримінального кодексу України, законів України "Про Регламент Верховної Ради України", "Про статус народного депутата України" та запровадити кримінальну відповідальність за перевищення влади або службових повноважень, використання картки для голосування іншого народного депутата України (в тому числі дубліката) при реєстрації та голосуванні за допомогою електронної системи та за несанкціоноване втручання в роботу електронної системи підрахунку голосів Верховної Ради України.

Правовий аналіз та оцінка Законопроекту дає підстави Комітету для висновку про таке.

У Конституції України зазначається, що Україна є правовою державою (стаття 1), органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених Конституцією межах і відповідно до законів України (частина друга статті 6), закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй (частина друга статті 8). За приписом частини другої статті 19 Основного Закону України органи державної влади зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Конституцією України встановлено, що народні депутати України здійснюють свої повноваження на постійній основі (частина перша статті 78).

Опрос