Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 9 Закона Украины "О гуманитарной помощи" (относительно недопущения затягивания сроков проведения санитарного, ветеринарного, фитосанитарного, радиологического и экологического контроля гуманитарной помощи)

Заключение к проекту закона Украины от 18.12.2014 № 1509
Дата рассмотрения: 16.03.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до статті 9 Закону України "Про гуманітарну допомогу" (щодо недопущення затягування строків проведення санітарного, ветеринарного, фітосанітарного, радіологічного та екологічного контролю гуманітарної допомоги)" (реєстр. N 1509 від 18.12. 2014 р.)

У проекті пропонується внесення змін до Закону України "Про гуманітарну допомогу", якими передбачаються заходи щодо прискорення проведення санітарного, ветеринарного, фітосанітарного, радіологічного та екологічного контролю товарів (предметів) гуманітарної допомоги.

Проаналізувавши проект, Головне науково-експертне управління вважає за доцільне висловити щодо його змісту наступне.

У доповненні до частини другої статті 9 передбачається, що "у разі визнання товарів (предметів) гуманітарною допомогою орган, який визнав товари (предмети) гуманітарною допомогою, не пізніше наступного дня зобов'язаний надіслати повідомлення про це до органів, які здійснюють санітарний, ветеринарний, фітосанітарний, радіологічний та екологічний контроль товарів (предметів) гуманітарної допомоги". Проте вказане доповнення не узгоджується з чинною частиною другою статті 9 цього Закону, згідно з якою такі види контролю (санітарного, ветеринарного, фітосанітарного, радіологічного та екологічного) здійснюються у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, а тому саме Кабінет Міністрів України і має встановлювати будь-які приписи суб'єктам здійснення зазначеного контролю щодо недопущення затягування строків його проведення.

Відповідно, чинною є постанова Кабінету Міністрів України "Про Порядок митного оформлення вантажів гуманітарної допомоги" від 22 березня 2000 р. N 544 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2013 р. N 278). Зазначеним документом затверджено Порядок митного оформлення вантажів гуманітарної допомоги. У цьому Порядку, на часткову його зміну (згідно з постановою Кабінету Міністрів України N 347 від 15.08.2014) установлено, що "на період проведення антитерористичної операції пропуск через митний кордон України, декларування та митне оформлення гуманітарного товару, який надається Міжнародним Комітетом Червоного Хреста, Всесвітньою організацією охорони здоров'я, Організацією Північноатлантичного договору (НАТО), ООН, здійснюється за місцем перетину митного кордону України шляхом подання товаросупровідних документів без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності. При цьому положення пунктів 3 - 6 зазначеного Порядку не застосовуються. Пізніше (згідно з постановою Кабінету Міністрів України N 347 від 15.08.2014) відповідні пільги щодо декларування та митного оформлення та без застосування пункту 3 зазначеного Порядку було надано також гуманітарному товару, який надається урядами інших держав через уповноважені ними організації.

Опрос