Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О некоторых вопросах по восстановлению утраченного страхового стажа работникам Александрийского буроугольного комплекса (относительно урегулирования вопроса отсрочки налогового долга по налоговым обязательствам по уплате страховых взносов на общеобязательное государственное пенсионное страхование)

Заключение к проекту закона Украины от 18.12.2014 № 1508
Дата рассмотрения: 17.06.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

За дорученням Голови Верховної Ради України В. Гройсмана, відповідно до частини третьої статті 93 Регламенту Верховної Ради України 17 червня цього року Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення розглянув проект Закону України "Про деякі питання щодо відновлення втраченого страхового стажу працівникам Олександрійського буровугільного комплексу" (щодо відстрочення податкового боргу по податковим зобов'язанням зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування) (реєстр. N 1508), поданий народним депутатом України А. І. Кузьменком.

Законопроектом пропонується відстрочити сплату страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за працівників ДХК "Олександріявугілля" на період пошуку інвестора для цього підприємства. При цьому пропонується період такого відстрочення зарахувати до страхового стажу працівників в рахунок майбутнього погашення цієї заборгованості.

Комітет звертає увагу на наступне:

1. Надання додаткових преференцій окремій категорії платників не узгоджуються із законодавчо визначеними загальними принципами рівноправності та обов'язковості сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, є дискримінаційним по відношенню до інших добросовісних платників та може призвести до порушень розрахунково-платіжної дисципліни суб'єктів господарювання і зловживань при сплаті внесків.

2. Запровадження механізму, який дозволятиме відстрочку сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, призведе до негативного впливу на доходну частину Пенсійного фонду України, і як наслідок потребуватиме додаткових витрат державного бюджету на покриття дефіциту бюджету цього Фонду.

Проте, в супереч частини першої статті 27 Бюджетного кодексу України, суб'єктом права законодавчої ініціативи не було надано відповідного фінансово-економічного обґрунтування та пропозиції щодо скорочення витрат бюджету та/або пропозиції джерел додаткових надходжень бюджету з метою його збалансованості.

3. Окремі положення законопроекту потребують узгодження між собою та з іншими законодавчими актами.

Опрос