Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно изолированного балласта)

Заключение к проекту закона Украины от 17.12.2014 № 1504
Дата рассмотрения: 03.02.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо ізольованого баласту)" (реєстр. N 1504 від 17.12.2014 р.)

У проекті пропонується включити у Водний кодекс України (ст. 1) визначення термінів "баластні води", "брудний баласт", "чистий баласт", "ізольований баласт" та припис (ст. 67 ВК України), за яким "скидання ізольованого баласту в морських портах за умови заміни його відповідно до законодавства, а також баластної води, прийнятої в очищений вантажний трюм суховантажного судна, не забороняється". У ньому також уточнюються визначені у ст. 201 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" повноваження центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, з відповідного питання. Прийняття проекту, на думку суб'єкта права законодавчої ініціативи, "дозволить привести законодавство України у відповідність з чинними міжнародними конвенціями в галузі безпеки мореплавства, значно наблизити режим перебування суден в українських морських портах до європейських та світових вимог та спростити процедуру контролю з боку контролюючих органів у пунктах пропуску через державний кордон України в морських торговельних портах".

Проаналізувавши законопроект, Головне управління вважає за необхідне зазначити щодо його змісту наступне.

Питання щодо визначення змісту відповідних термінів (баластні води", "брудний баласт", "чистий баласт", "ізольований баласт"), які стосуються вод, що використовуються на морських судах, має спеціалізований характер, оскільки вони застосовуються лише у ст. 67 Водного кодексу України. За таких обставин відсутні підстави для включення визначення відповідних термінів до ст. 1 Водного кодексу Україні, в якій мають визначатися основні терміни, що мають загальний характер.

На думку управління, використання у запропонованих змінах до ст. 67 Водного кодексу України терміну "не забороняється" щодо скидання ізольованого баласту в морських портах не можна визнати вдалим. Це пояснюється тим, що в екологічному законодавстві при регулюванні відповідних питань загальноприйнятим є встановлення певних заборон, обмежень, дозволів, з визначенням при цьому умов їх реалізації. Здійснення інших дій, які не підпадають під дію зазначених приписів, за загальним правилом, не забороняється.

Опрос