Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Заключительные положения Закона Украины "О производстве и обращении органической сельскохозяйственной продукции и сырья" относительно требований маркировки молочных продуктов, содержащих пробиотики

Заключение к проекту закона Украины от 16.12.2014 № 1485
Дата рассмотрения: 14.01.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Прикінцевих положень Закону України "Про виробництво та обіг органічної сільськогосподарської продукції та сировини" щодо вимог маркування молочних продуктів, які містять пробіотики" (реєстр. N 1485 від 16.12. 2014 р.)

У проекті пропонується пункт другий розділу XI "Прикінцеві положення" Закону України "Про виробництво та обіг органічної сільськогосподарської продукції та сировини" доповнити новим абзацом, згідно з яким у період до 1 січня 2020 року норми частини 7 статті 29 цього Закону щодо заборони при маркуванні продукції, яка не відповідає вимогам цього Закону, використовувати позначення з написами "органічний", "біодинамічний", "біологічний", "екологічний", словами з префіксом "біо" тощо не поширюються на молочні продукти, які вироблені з використанням пробіотиків (живих мікроорганізмів, які забезпечують корисну дію на організм споживача).

В обґрунтування законодавчої пропозиції у Пояснювальній записці до проекту зазначається, що маркування кисломолочних продуктів з використанням пробіотиків з префіксом "біо" (біокефір, біойогурт)" здійснюється відповідно до національних стандартів (Національний стандарту України ДСТУ 2212:2003 "Виробництво молока та кисломолочних продуктів. Терміни та визначення") і є власною назвою цих продуктів, а не здійснюється як маркування органічної продукції. Прийняття ж законопроекту надасть можливість національним товаровиробникам здійснити низку "тривалих за часом заходів": внести зміни до технічних умов та технологічної документації, змінити дизайн упаковки тощо.

Головне управління не підтримує прийняття зазначеного проекту. Річ у тому, що у супровідних документах до нього недостатньо переконливо обґрунтований період, протягом якого молочні продукти, які вироблені з використанням пробіотиків, будуть вироблятися з порушенням вимог Закону України "Про виробництво та обіг органічної сільськогосподарської продукції та сировини". На думку управління, надання відповідним товаровиробникам практично п'ятирічного періоду для зміни їх документації навряд чи виправдано. Крім цього, не зовсім зрозуміло, на який саме строк пропонується перенести вимогу про приведення їх діяльності у відповідність з вимогами закону, оскільки у проекті йдеться про період до 1 січня 2020 року, а у Пояснювальній записці до нього - до 1 січня 2022 року. Слід також врахувати те, що встановлений у чинній редакції пункту 2 розділу XI "Прикінцеві положення" Закону України "Про виробництво та обіг органічної сільськогосподарської продукції та сировини" шестимісячний період для суб'єктів господарювання, які маркують свою продукцію як органічну, для приведення своєї діяльності у відповідність із цим Законом, вже сплинув, оскільки зазначений Закон набув чинності у січні 2014 року, тобто товаровиробники вже повинні були привести свою діяльність у відповідність з вимогами зазначеного Закону.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос