Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины по вопросам идентификации и регистрации животных

Заключение к проекту закона Украины от 16.12.2014 № 1484
Дата рассмотрения: 23.03.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань ідентифікації та реєстрації тварин" (реєстр. N 1484 від 16.12.2014 р.)

У законопроекті пропонується внести зміни до Закону України "Про ідентифікацію та реєстрацію тварин", згідно з якими уточнюються положення щодо оплати робіт з ідентифікації та реєстрації тварин (ст. 5-1, якою пропонується доповнити Закон), визначаються питання державної підтримки у цій сфері (пропонується нова редакція статті 10 Закону); встановлюються повноваження центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну аграрну політику. Також пропонується передбачити новий строк набрання чинності положеннями щодо притягнення до адміністративної відповідальності громадян та фізичних осіб - підприємців за порушення вимог законодавства про ідентифікацію та реєстрацію тварин, а саме - з 1 березня 2015 року.

Метою законопроекту, відповідно до Пояснювальної записки до нього, є усунення неузгодженостей у Законі України "Про ідентифікацію та реєстрацію тварин", які виникли після прийняття Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин" від 14 серпня 2014 року N 1648-VII.

Розглянувши законопроект, Головне управління вважає за доцільне зазначити наступне.

1. Проект містить суперечливі положення. Зокрема, відповідно до нового абзацу, яким пропонується доповнити частину першу статті 8 Закону України "Про ідентифікацію та реєстрацію тварин" (підпункт 4 пункту 1 розділу І проекту), до повноважень центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну аграрну політику, пропонується віднести повноваження щодо "встановлення порядку здійснення відшкодування фізичним особам витрат на ідентифікацію та реєстрацію тварин у випадках, передбачених цим Законом" та "здійснення фінансування витрат, необхідних для функціонування системи ідентифікації та реєстрації тварин". Водночас у частині третій нової редакції статті 10 Закону (підпункт 5 пункту 1 розділу І проекту) визначається, що "порядок використання коштів, передбачених в Державному бюджеті України для відшкодування фізичним особам, зазначеним в частині першій цієї статті, витрат на ідентифікацію та реєстрацію тварин, а також коштів державного бюджету для фінансування системи ідентифікації та реєстрації тварин встановлює Кабінет Міністрів України". Зазначені приписи не узгоджуються між собою, що може призвести до ускладнень у правозастосуванні.

2. Вважаємо, що у чинній редакції доцільно залишити положення частини першої статті 10 Закону стосовно фінансування робіт з ідентифікації та реєстрації тварин для фізичних осіб виключно за рахунок коштів держави, а також доповнити цю норму новим словосполученням відносно таких осіб, - "які розводять і утримують тварин для власного споживання продуктів харчування тваринного походження". Адже положення щодо фінансування відповідних робіт за рахунок держави і запропоноване у проекті "відшкодування" державою витрат на ідентифікацію та реєстрацію, не є тотожними. Останнє означає, що такі особи зобов'язані вчиняти за власний рахунок відповідні дії, інакше будуть притягнуті до адміністративної відповідальності. Процедура ж "відшкодування" може затягнутися на невизначений термін і може оцінюватись як потенційно несприятлива щодо верств населення, які лише для власного споживання, а не на продаж, розводять і утримують тварин, та небездоганна з точки зору можливих корупційних проявів. При цьому варто звернути увагу, що у попередній редакції Закону України "Про ідентифікацію та реєстрацію тварин" (до прийняття Закону від 14 серпня 2014 року N 1648-VII) його положення взагалі не поширювались на цю категорію населення.

Опрос