Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Основы законодательства Украины о здравоохранении (относительно обеспечения конституционных гарантий предоставления гражданам безоплатной медицинской помощи)

Заключение к проекту закона Украины от 16.12.2014 № 1483
Дата рассмотрения: 11.02.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань охорони здоров'я на своєму засіданні 11 лютого 2015 року (протокол N 7) розглянув проект Закону України "Про внесення змін до Основ законодавства України про охорону здоров'я щодо забезпечення конституційних гарантій надання громадянам безоплатної медичної допомоги" (реєстр. N 1483 від 16.12.2014 р.), поданий народним депутатом України Насаликом І. С.

Метою законопроекту, як зазначено у Пояснювальній записці, є створення реального механізму розвитку нових відносин в охороні здоров'я, спрямованих на забезпечення права кожної особи на ефективне і доступне медичне обслуговування, а також мотивації територіальних громад та органів місцевого самоврядування до їх безпосередньої участі та відповідальності за забезпечення надання населенню на відповідній території безоплатної медичної допомоги.

Для цього проектом Закону пропонується внести зміни до Основ законодавства України про охорону здоров'я (далі - Основи), уточнивши визначення терміну "медична допомога" та доповнивши новими визначеннями понять "якість медичної допомоги", "гарантований державою рівень надання медичної допомоги", "доступність медичної допомоги".

Крім того, законопроектом пропонується запровадити договірні відносини між Міністерством охорони здоров'я України з однієї сторони та органами місцевого самоврядування - з іншої, в межах яких передбачається співфінансування витрат на забезпечення безоплатної медичної допомоги населенню з державного та місцевого бюджетів.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос