Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О местном самоуправлении в Украине" (относительно уточнения порядка осуществления отдельных полномочий)

Заключение к проекту закона Украины от 15.12.2014 № 1473
Дата рассмотрения: 04.03.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону про внесення змін до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (щодо уточнення порядку здійснення окремих повноважень) (реєстр. N 1473 від 15 грудня 2014 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя на засіданні 04 березня 2015 року (протокол N 12) розглянув на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (щодо уточнення порядку здійснення окремих повноважень) (реєстр. N 1473 від 15 грудня 2014 року) (далі - Законопроект), поданий народними депутатами України Ю. Дерев'янком, І. Сусловою, В. Івченком.

Згідно з пояснювальною запискою метою Законопроекту є вдосконалення окремих положень Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" шляхом уточнення порядку здійснення окремих повноважень органами місцевого самоврядування. Для досягнення поставленої мети пропонується внести зміни до вказаного Закону, якими передбачається визначення сільськими, селищними, міськими радами умов та порядку прийняття рішень про передачу іншим органам окремих повноважень щодо управління майном, яке належить до комунальної власності відповідної територіальної громади, меж цих повноважень, а також встановлення порядку контролю за їх здійсненням. Крім того, пропонується доповнити частину першу статті 26 Закону положенням, згідно з яким ради зазначеного рівня погоджують питання щодо створення, перепрофілювання або ліквідації підприємств та організацій загальнодержавного значення (їх відокремлених підрозділів), розташованих на відповідній території.

Також передбачається наділити сільських, селищних, міських голів повноваженнями щодо створення тимчасових або постійно діючих комісій з вирішення питань соціально-економічного та культурного розвитку відповідних адміністративно-територіальних одиниць, а також реалізації повноважень, делегованих органу місцевого самоврядування, та з інших питань. Уточнено норми чинного Закону щодо фінансового забезпечення виконання органами місцевого самоврядування рішень органів державної влади.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України, Комітет виходить з такого.

За Основним Законом України (стаття 7) в Україні визнається і гарантується місцеве самоврядування.

Опрос