Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О телевидении и радиовещании" (относительно идентификации телерадиопрограмм и/или -передач, -рекламы, созданных за бюджетные средства)

Заключение к проекту закона Украины от 15.12.2014 № 1470
Дата рассмотрения: 23.12.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" (щодо ідентифікації телерадіопрограм та/або -передач, -реклами, створених за бюджетні кошти)" (реєстр. N 1470 від 15.12.2014 р.)

У законопроекті пропонується доповнити статтю 6 Закону України "Про телебачення і радіомовлення" новою частиною восьмою, в якій визначається порядок ідентифікації телерадіопередач та реклами, створених за рахунок коштів Державного бюджету України або місцевих бюджетів, шляхом їх супроводження текстовими повідомленнями, зображеннями позначок або звуковим супроводом.

Як зазначається у Пояснювальній записці, метою законопроекту є "запровадження громадського контролю за використанням бюджетних коштів, що спрямовуються на виробництво телепрограм для державних потреб та їх трансляції, створення механізму для унеможливлення нецільового використання коштів платників податків".

Головне науково-експертне управління щодо поданого законопроекту висловлює такі зауваження і пропозиції.

1. Пропозиція щодо доцільності запровадження супроводження телерадіопрограм інформацією у формі текстового повідомлення та позначки або дикторського тексту та/або звукового супроводу про їх створення чи трансляцію за рахунок державного бюджету або місцевих бюджетів виглядає дискусійною. На думку управління, для звичайного громадянина (телеглядача/радіослухача) така інформація створюватиме лише додаткові незручності при перегляді та прослуховуванні відповідних телерадіопередач. Звертаємо на це увагу саме тому, що частиною третьою статті 46 Закону України "Про телебачення і радіомовлення" передбачена обов'язковість використання телерадіоорганізаціями впродовж ефірного часу своїх логотипів або інших вихідних даних, що може призвести до певних незручностей при перегляді та прослуховуванні відповідних телерадіопередач.

При цьому є сумнів, що супроводження теле- і радіопередач відповідною позначкою чи текстовим повідомленням може виступати дієвим засобом громадського контролю за використанням бюджетних коштів при створенні та трансляції відповідних телерадіопрограм, який, очевидно, не може зводитись тільки до сприйняття вищезазначеної інформації.

2. Зміст запропонованих змін не повною мірою відповідає назві статті 6 "Неприпустимість зловживання свободою діяльності телерадіоорганізацій", до якої пропонується їх внесення, оскільки порушені в законопроекті питання не мають безпосереднього відношення до забезпечення свободи діяльності телерадіоорганізацій. На думку Головного управління, відповідні зміни доцільніше було б внести до Розділу V "Організація телерадіомовлення", які можуть бути викладені або у вигляді окремої статті або у вигляді доповнення до статті 46 цього Закону, в якій регулюються питання вихідних даних.

3. У законопроекті передбачається надання відповідної інформації про телерадіопрограми, передачі та рекламу, що створені або транслюються за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів (абзац перший частини восьмої статті 6). При цьому із запропонованої редакції цього положення не зовсім зрозуміло, в який саме спосіб телерадіоорганізації мають подавати зазначену інформацію при їх створенні.

Опрос