Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О телевидении и радиовещании" (относительно идентификации телерадиопрограмм и/или -передач, -рекламы, созданных за бюджетные средства)

Заключение к проекту закона Украины от 15.12.2014 № 1470
Дата рассмотрения: 23.12.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" (щодо ідентифікації телерадіопрограм та/або -передач, -реклами, створених за бюджетні кошти)" (реєстр. N 1470 від 15.12.2014 р.)

У законопроекті пропонується доповнити статтю 6 Закону України "Про телебачення і радіомовлення" новою частиною восьмою, в якій визначається порядок ідентифікації телерадіопередач та реклами, створених за рахунок коштів Державного бюджету України або місцевих бюджетів, шляхом їх супроводження текстовими повідомленнями, зображеннями позначок або звуковим супроводом.

Як зазначається у Пояснювальній записці, метою законопроекту є "запровадження громадського контролю за використанням бюджетних коштів, що спрямовуються на виробництво телепрограм для державних потреб та їх трансляції, створення механізму для унеможливлення нецільового використання коштів платників податків".

Головне науково-експертне управління щодо поданого законопроекту висловлює такі зауваження і пропозиції.

1. Пропозиція щодо доцільності запровадження супроводження телерадіопрограм інформацією у формі текстового повідомлення та позначки або дикторського тексту та/або звукового супроводу про їх створення чи трансляцію за рахунок державного бюджету або місцевих бюджетів виглядає дискусійною. На думку управління, для звичайного громадянина (телеглядача/радіослухача) така інформація створюватиме лише додаткові незручності при перегляді та прослуховуванні відповідних телерадіопередач. Звертаємо на це увагу саме тому, що частиною третьою статті 46 Закону України "Про телебачення і радіомовлення" передбачена обов'язковість використання телерадіоорганізаціями впродовж ефірного часу своїх логотипів або інших вихідних даних, що може призвести до певних незручностей при перегляді та прослуховуванні відповідних телерадіопередач.

Опрос