Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О государственных наградах Украины" (относительно присвоения почетных званий)

Заключение к проекту закона Украины от 15.12.2014 № 1469
Дата рассмотрения: 13.05.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону про внесення змін до Закону України "Про державні нагороди України" (щодо присвоєння почесних звань) (реєстр. N 1469 від 15 грудня 2014 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя розглянув на своєму засіданні 13 травня 2015 року (протокол N 18) на відповідність Конституції України проекту Закону про внесення змін до Закону України "Про державні нагороди України" (щодо присвоєння почесних звань) (далі - Законопроект), поданий народними депутатами України Сусловою І. М. та Дерев'янком Ю. Б.

Згідно з пояснювальною запискою до Законопроекту він розроблений з метою усунення прогалин та недоліків у механізмі присвоєння почесних звань особам (незалежно від статі), які виховали до восьмирічного віку п'ятьох і більше дітей, у тому числі усиновлених.

Для досягнення мети автором пропонується внести зміни до Закону України "Про державні нагороди України", якими передбачити присвоєння почесного звання "Батько-герой" батьку, що самостійно виховав п'ятьох і більше дітей, що досягли восьмирічного віку, у тому числі, усиновлених.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України, Комітет виходить з такого.

У Конституції України визначається, що Україна є правовою державою (стаття 1), органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України (частина друга статті 6), закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй (частина друга статті 8).

Опрос