Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Земельный кодекс Украины относительно правового режима земель коллективной собственности

Заключение к проекту закона Украины от 15.12.2014 № 1465
Дата рассмотрения: 12.02.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо режиму земель колективної власності" (реєстр. N 1465 від 15.12.2014 р.)

У проекті пропонується уточнити порядок переходу права власності на землі "суб'єкта права колективної власності" у разі його реорганізації. Зокрема, у проекті визначаються умови передачі права власності на ці землі правонаступникам реорганізованого "суб'єкта права колективної власності" та у державну чи комунальну власність. Також вносяться пропозиції щодо зміни статусу "земельних ділянок загального користування, що перебувають у колективній власності садівницьких товариств". Відповідні зміни пропонується внести до пункту 8 розділу X "Перехідні положення" Земельного кодексу України (у подальшому - ЗК України). Прийняття проекту, на думку суб'єктів права законодавчої ініціативи, "дозволить законодавчо врегулювати існуючі прогалини в законодавстві, пов'язані з невизначеним на даний час статусом земель колективної власності, що не підлягали паюванню".

Проаналізувавши проект, Головне управління вважає за доцільне висловити щодо його змісту наступні зауваження та пропозиції.

1. Насамперед варто вернути увагу на недостатню узгодженість положень проекту з іншими законодавчими актами, які регулюють відповідні суспільні відносин. Це, наприклад, стосується тих положень Закону України "Про колективне сільськогосподарське підприємство", що стосуються реорганізації відповідних підприємств (ст. 31), де, зокрема, регулюються питання переходу прав на земельні ділянки та об'єкти, що розташовані на них, у разі реорганізації колективних сільськогосподарських підприємств, до якої також потрібно внести відповідні зміни.

Опрос