Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О личном крестьянском хозяйстве" (относительно урегулирования вопроса членства)

Заключение к проекту закона Украины от 15.12.2014 № 1464
Дата рассмотрения: 12.02.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

В Комітеті Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин розглянуто проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про особисте селянське господарство" (щодо врегулювання питання членства)" (реєстр. N 1464 від 15.12.2014 р.), внесений народними депутатами України Кириленком І. Г., Івченком В. Є.

Проектом закону пропонується доповнити Закон України "Про особисте селянське господарство" статтею 3-1 "Членство в особистих селянських господарствах". Норми цієї статті щодо набуття і припинення членства викладені з урахуванням того, що членами господарств є особи, яким передано у власність чи в оренду земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства, та особи, що спільно проживають з такими громадянами, є членами їхньої сім'ї, родичами. З урахуванням цього, а також з дотриманням принципу, за яким питання щодо вступу та виходу із особистих селянських господарств повинно вирішуватися самими членами господарства самостійно і добровільно, окремо для кожної з цих груп сформульовані положення про набуття і припинення ними членства в особистих селянських господарствах.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України у висновку на даний законопроект (16/3-219/1464 від 12 лютого 2015 року) пропонує за результатами розгляду у першому читанні проект доцільно повернути суб'єктам права законодавчої ініціативи на доопрацювання з урахуванням висловлених зауважень і пропозицій.

Опрос