Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Украины (относительно обязательного информирования об учредителях и владельцах средств массовой информации)

Заключение к проекту закона Украины от 12.12.2014 № 1461
Дата рассмотрения: 06.04.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін та доповнень до деяких законодавчих актів України (щодо обов'язкового інформування про засновників та власників засобів масової інформації)" (реєстр. N 1461 від 12.12.2014 р.)

У законопроекті пропонується зобов'язати телерадіоорганізації та друковані засоби масової інформації повідомляти дані про засновників (співзасновників), власників (співвласників) тощо. На думку суб'єктів права законодавчої ініціативи, прийняття цього законопроекту дозволить "звести до мінімуму можливості використання засобів масової інформації, як важелів маніпулювання суспільною свідомістю і особистою думкою громадян".

Головне науково-експертне управління щодо поданого законопроекту висловлює такі міркування.

Головне управління в цілому підтримує ідею щодо гарантування прозорості засобів масової інформації та доступу суспільства до інформації про ЗМІ, в той же час звертає увагу на те, що порушені у законопроекті питання достатньою мірою врегульовані чинним законодавством України. Так, відповідно до частини 11 статті 38 Закону України "Про телебачення і радіомовлення" Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення веде Державний реєстр телерадіоорганізацій України. До цього Реєстру вносяться дані про телерадіоорганізації, які отримали ліцензії на мовлення або зареєструвалися як суб'єкти інформаційної діяльності в порядку, визначеному цим Законом. Доступ до такого Реєстру відповідно до п. 14 згаданої статті 38 Закону є вільним.

Опрос