Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно приведения законодательства Украины в сфере семеноводства и питомниководства в соответствие с европейскими и международными требованиями)

Заключение к проекту закона Украины от 24.12.2014 № 1460-1
Дата рассмотрения: 03.02.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин на своєму засіданні 3 лютого 2015 року розглянув проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (щодо приведення законодавства України у сфері насінництва та розсадництва у відповідність до європейських та міжнародних вимог), реєстр. N 1460-1 від 24.12.2014 р., поданий народними депутатами України Мірошниченком І. В., Івченком В. Є., Бакуменком О. Б.

Законопроектом пропонуються зміни до законів України "Про насіння і садивний матеріал", "Про охорону прав на сорти рослин", "Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності".

Комітет відзначив, що законопроектом забезпечується доступ вітчизняного насіння до світових ринків, надається можливість одержання статусу еквівалентності сертифікації насіння з Європейського союзу, а також удосконалюється процедура реєстрації сортів рослин. Запропонований механізм уникнення подвійної сертифікації (для насіння та садивного матеріалу на які видано сертифікат ОЕСР або сертифікат ІСТА) забезпечить доступ вітчизняних виробників насіння та садивного матеріалу до якісних світових ресурсів насінництва та розсадництва при ввезені їх на територію України та зменшить адміністративне навантаження під час його оформлення.

Також проектом спрощується ведення господарської діяльності в сфері насінництва та розсадництва шляхом зменшення вимог до документів, які подаються для реєстрації сорту, скорочуються строки проведення експертизи заявки та видачі документів про права на сорт, уточнюються порядок проведення експертизи назви сорту та порядок оскарження рішень відповідних органів виконавчої влади.

Опрос