Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О семенах и посадочном материале" (относительно гармонизации законодательства Украины в сфере семеноводства и питомниководства с законодательством ЕС и ВТО)

Заключение к проекту закона Украины от 12.12.2014 № 1460
Дата рассмотрения: 03.02.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин на своєму засіданні 3 лютого 2015 року розглянув проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про насіння і садивний матеріал" (щодо гармонізації законодавства України у сфері насінництва та розсадництва до законодавства ЄС та СОТ), реєстр. N 1460 від 12.12.2014 р., поданий народними депутатами України Головком М. Й., Осуховським О. І., Левченком Ю. В., Іллєнком А. Ю., Марченком О. О., Бубликом Ю. В., Рудиком С. Я.

Законопроектом пропонується нова редакція Закону України "Про насіння і садивний матеріал", в якій передбачається удосконалення системи сертифікації насіння і садивного матеріалу, вимог щодо обігу насіння та садивного матеріалу, визначень окремих базових термінів у даній сфері, що дозволить, на думку авторів проекту, гармонізувати цей Закон із законодавством ЄС та СОТ, а також приведе його у відповідність до законів України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" та "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності".

Комітет відзначив, що законопроектом передбачається застосування нового тлумачення терміна "розсадництво", під дію якого підпадатимуть не лише виробники садивного матеріалу, але й логістична мережа, внаслідок чого магазини, склади та транспортні компанії будуть змушені подавати необхідні документи для внесення їх до Державного реєстру виробників насіння і садивного матеріалу. У протилежному випадку будь-яка діяльність осіб, яка пов'язана з виробництвом насіння і садивного матеріалу та виведення його на ринок без включення таких осіб до Реєстру виробників насіння та садивного матеріалу, тягнутиме за собою накладення штрафу.

Також законопроект містить норми для реалізації яких залучається Державна інспекція сільського господарства України, яка відповідно до постанови Кабінету Міністрів України N 442 від 10.09.2014 року "Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади" ліквідована.

Опрос